פעילי חיזבאללה
צילום: אי-פי

דיווח: חיזבאללה הכריז על מצב חירום מחשש ל"תוקפנות ישראלית"

לטענת "מקורות מהימנים בציר ההתנגדות", הארגון הלבנוני נמצא בכוננות שיא בעקבות מידע על תמרונים שצה"ל ביצע לאחרונה: "האמריקנים נתנו אור ירוק לישראל לתקוף את חיזבאללה"
רועי קייס
08 במרץ 2018
09:44

העיתון "א-ראי אל-יום", שיוצא לאור בלונדון, דיווח היום (חמישי) כי ארגון חיזבאללה הכריז על מצב חירום שנמצא בתוקף ביומיים האחרונים, מחשש ל"תוקפנות ישראלית נגד לבנון". לפי הדיווח, שמתבסס על "מקורות מהימנים בציר ההתנגדות", החשש בקרב ארגון הטרור השיעי נובע מדוחות מודיעיניים שהצביעו על תמרונים חשאיים שצה"ל ביצע בתקופה האחרונה.

מבוקש בינלאומי או בנו של מורנייה: מי יהיה הרמטכ"ל של חיזבאללה? >>

הדיווח שפורסם ב"א-ראי אל-יום"

בנוסף, בפרסום נטען כי גם ארצות הברית נתנה לישראל אור ירוק לבצע תקיפות נגד חיזבאללה בשטח לבנון, אך זו נמנעת בינתיים מלפעול משום שהיא חוששת מפני ההשלכות שיהיו לכך. הגורמים אף טענו כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שכנע את הממשל בוושינגטון לאשר לישראל לבצע תקיפת בזק בלבנון, מהלך שלדבריהם עלול להצית מלחמה כוללת באזור.

הגורמים שצוטטו בדיווח טענו כי קיימת גם אפשרות של "גל התנקשויות איכותיות" בלבנון לפני הבחירות לפרלמנט במדינה, שיתקיימו בחודש מאי הקרוב. לדבריהם, ההתנקשויות עלולות להתבצע הן באישים ממחנה 14 במרץ, המתנגד לחיזבאללה, והן במחנה היריב, 8 במרץ, המזוהה עם ארגונו של חסן נסראללה – ומטרתן לגרום ל"מלחמת אחים, מתיחות וחוסר יציבות".

הכתב שחתום על הפרסום הוא גם מגיש ברשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין", הנחשבת למזוהה מאוד עם חיזבאללה. בכלי תקשורת ברחבי לבנון לא פורסמו דיווחים דומים על כוננות בשורות חיזבאללה.

בחודש שעבר הזהיר קצין בכיר בחיל הים כי חיזבאללה מחזיק בטילים איראניים מדוייקים "המכסים את כל המים הכלכליים של מדינת ישראל" – ואף עלולים לפגוע באסדות הגז. לדבריו, פגיעה כזו עלולה לשתק את המשק הישראלי. הקצין הוסיף כי בחיל הים "מוטרדים מההתבססות האיראנית בלבנון ומהיכולות המועברות לחיזבאללה".