משפחת גולדין בביקור בכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שמחה גולדין: "נתניהו לא יכול להוביל את חגיגות ה-70 למדינה"

אביו של החייל שגופתו מוחזקת בידי חמאס תקף את ראש הממשלה בראיון לתכנית "ערב ערב" בכאן 11. על מחויבות ישראל להשיב את האזרחים המוחזקים בעזה ענה גולדין: "אנחנו מתרכזים בשני החיילים"
מערכת כאן חדשות
08 במרץ 2018
18:55

שמחה גולדין, אביו של חלל צה"ל הדר גולדין, שגופתו מוחזקת בידי חמאס בעזה, קורא היום (חמישי) למנוע את השתלבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחגיגות ה-70 לעצמאות ישראל בהר הרצל.

"ראש הממשלה צריך להבין את זה", אמר בראיון לדב גיל-הר בתכנית "ערב ערב" בכאן 11. "אם הוא לא פועל להחזיר את החיילים משדה הקרב, הוא לא יכול להוביל את חגיגות 70 השנים למדינה. הציבור חייב לעזור לנו בעניין הזה".

לדבריו, הפעילות למען השבת האזרחים המוחזקים ברצועה צריכה להיות נפרדת מזו למען השבת גופות החיילים. "אנחנו מתרכזים בשני החיילים שהצבא שלח אותם להגן על מדינת ישראל", ענה גולדין כשנשאל על מחויבותה של ישראל להשיב גם את אברה מנגיסטו שחצה שאת הגבול לרצועת עזה ב-2014. 

בחודש שעבר עתרה משפחת גולדין לבג"ץ בדרישה למנוע שחרור גופות מחבלי חמאס שביצעו פיגועים נגד כוחות הביטחון. לאחר מכן, ובעקבות החזרת גופת המחבל שרצח שלושה בהר אדר, ביקשה המשפחה מהמדינה להסביר מדוע הממשלה אינה מיישמת את החלטת הקבינט שלא להחזיר גם גופות מחבלים שביצעו פיגוע חריג בחומרתו.