יפעת שאשא ביטון
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

שיאנית הוצאות תקציב הקשר עם הבוחר: ח"כ יפעת שאשא ביטון עם 136 אלף שקל

במקום השני ח"כ יוסי יונה שהוציא כ-120 אלף שקל. ח"כ בני בגין הוציא את הסכום הנמוך ביותר מבין חברי הכנסת השנה - 787 שקלים בלבד. נתניהו, ליברמן ודרעי לא השתמשו כלל בתקציב
זאב קם
08 במרץ 2018
16:51

שיאנית ההוצאות במסגרת תקציב הקשר לבוחר הניתן לחברי הכנסת היא יפעת שאשא-ביטון מכולנו עם הוצאות של כ-136 אלף שקל. כך עולה מהנתונים שפרסמה היום (חמישי) הכנסת. מעל ל-70 אלף שקל מתקציבה, הוציאה חברת הכנסת שאשא-ביטון על "אתר אינטרנט ורשתות חברתיות".

אחריה בדירוג חברי הכנסת נמצא יוסי יונה מהמחנה הציוני שהוציא בשנה החולפת קרוב ל-119 אלף שקל. מתוכם 77 אלף שקל על רשתות חברתיות. במקום השלישי ממוקמת חברתו לסיעה, שלי יחימוביץ' שהוציאה כ-114 אלף שקל. גם היא שילמה כ-70 אלף שקל על רשתות חברתיות.

במקום הרביעי נמצאת חברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת. היא הוציאה השנה כ-113 אלף שקל, אך השתמשה גם בעודפי תקציב שנשארו לה מהשנה שעברה ובסך הכול הוציאה כ-160 אלף שקל, מתוכם 66 אלף על הדפסות ופרסומים.

בתחתית הרשימה נמצא חבר הכנסת בני בגין מהליכוד שהוציא את הסכום הנמוך ביותר מבין חברי הכנסת לשנת 2017 - 787 שקלים בלבד ששולמו לצורך הוצאות תקשורת. יש לציין כי בניגוד לשנים קודמות, כל חברי הכנסת עמדו השנה במסגרת התקציבית שהוקצתה להם ואיש מהם לא חרג ממנה.

שרי הממשלה הוציאו סכומים נמוכים בהרבה מתקציב הקשר עם הבוחר. זאת מאחר שתקציבי משרדיהם משמשים אותם בדרך כלל להוצאות כאלו. כך לא השתמש ראש הממשלה בנימין נתניהו כלל בתקציב שהקצתה לו הכנסת. שר הכלכלה, אלי כהן מכולנו, הוציא את הסכום הגבוה ביותר מבין השרים - 76 אלף שקל שכמחציתו שולם לתפעול אתר אינטרנט ורשתות חברתיות.

תקציב הקשר עם הבוחר נקבע על פי כמה פרמטרים ובהם הגדרת תפקיד – חבר כנסת, שר או סגן שר, שימוש בלשכה פרלמנטרית מחוץ לכנסת, משך כהונה ועודפי תקציב שלא נוצלו משנה קודמת.

חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון מסרה בתגובה כי התקציב מומש לצורך מה שייעד אותו החוק. "הדבר מעיד על שמילאתי את חובתי לציבור – לנהוג בשקיפות מולו ולפרוס בפניו את פעילותי בכנסת, לשתף אותו בהחלטות ובסיכומי הדיונים של הוועדה שאני עומדת בראשה וכן להנגיש עבורו מידע.

אני גאה בכך שרוב התקציב הוקדש להסברה בנושאים הקשורים למוגנות ילדים ובטיחותם, זכויותיהם, שמירה על בריאותם, והיווה חלק מהמאמץ הכולל להעלאת המודעות לסוגיות אלה וסוגיות נוספות שהן בבחינת דיני נפשות בכל הקשור להגנה על ילדינו. אין שימוש ראוי מכך ומבחינתי מילאתי את חובתי כלפי הציבור."