צילום מסך מתוך תיעוד דוברות המשטרה

מג"ב: המסתערבים שביצעו את המעצר בבית זית - לא התחזו לעיתונאים. צפו בתיעוד

המשטרה פרסמה תיעוד שצולם על ידי הלוחמים שמתהלכים בחופשיות בין הסטודנטים רגע לפני המעצר. "נמשיך לפעול ביחד עם יתר גופי הביטחון השונים למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל בכל זמן ובכל מקום", נמסר בהודעה
משה שטיינמץ
08 במרץ 2018
18:26

משטרת ישראל פרסמה היום (חמישי) תיעוד ממעצר המבוקש אתמול באוניברסיטת ביר-זית, צפונית לרמאללה. התיעוד הופץ במטרה לבטל את הטענה לפיה הלוחמים התחזו לעיתונאים בעת פעולתם, ובמשטרה טענו כי אין לטענה כל שחר.

בתיעוד נראים לוחמי יחידת המסתערבים של משמר הגבול כשהם נטמעים בקרב הסטודנטים באוניברסיטת ביר זית, טרם מעצר המבוקש. התיעוד הוצג מעיני הלוחמים.

מהמשטרה נמסר כי "בטרם נעצר המבוקש על ידי הלוחמים במתחם האוניברסיטה, נטמעו הלוחמים בקרב הפלסטינים במקום - היטמעות שלא כללה כל שימוש בכיסוי עיתונאי זה או אחר. הלוחמים פעלו במתחם האוניברסיטה עד לאיתורו ומעצרו של המבוקש, שנלקח לחקירה של כוחות הביטחון".


עוד נמסר כי "משמר הגבול, כזרוע המבצעית הארוכה של משטרת ישראל, ימשיך לפעול ביחד עם יתר גופי הביטחון השונים למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל, בכל זמן ובכל מקום. לוחמי החיל - לרבות לוחמי היחידות המיוחדות של מג"ב - מסכנים את חייהם מדי יום בפעילויות מורכבות, שלא פעם מצריכות תעוזה, הסתערבות ואומץ לב".

אתמול הביאו לוחמי היחידה המיוחדת בשת"פ חטמ"ר בנימין, למעצרו של מבוקש בחשד לפעילות טרור כנגד מדינת ישראל.

אתמול עצר כוח מסתערבים של משטרת ישראל, בשיתוף כח חטמ"ר בנימין של צה"ל, מבוקש בחשד לפעילות טרור נגד מדינת ישראל. מדובר בראש אגודת הסטודנטים באוניברסיטה. על פי הדיווחים, המסתערבים הגיעו למקום בכלי רכב בעל לוחיות זיהוי פלסטיניות ובלבוש אזרחי. עד ראייה סיפר כי המסתערבים נכנסו לאוניברסיטה ושאלו איפה נמצא ראש האגודה כדי לראיין אותו.

באחד הסרטונים שהופצו לאחר המעצר, נראים חמישה מסתערבים בלבוש אזרחי עם תיקי סטודנט, שלושה מהם עם אקדחים שלופים. אחד המסתערבים נראה מנופף באקדח בניסיון להרחיק את הסקרנים המתקהלים, ולאחר מכן הם זינקו על המבוקש ועצרו אותו. במקום התפתחו עימותים וכמה סטודנטים יידו אבנים אל הכוח.