מושל פלורידה חותם על הגבלות הנשק, אתמול
צילום: אי-פי

איגוד הנשק ערער על ההגבלות לאחר הטבח בפלורידה

לפי החוק עליו חתם מושל פלורידה, רובים ואקדחים יסופקו לרוכשיהם רק כעבור שלושה ימים. באיגוד הרובאים טוענים כי החוק החדש נוגד את החוקה האמריקנית. ברקע, בקליפורניה נורו למוות שלוש עובדות רווחה על ידי חמוש
רויטרס
10 במרץ 2018
08:45

איגוד הרובאים האמריקני (NRA) ערער בבית המשפט על חוק שעליו חתם אמש (שישי) מושל פלורידה ריק סקוט ולפיו יועלה גיל המינימום המותר לרכישת כלי נשק מ-18 ל-21. כמו כן, רובים ואקדחים יסופקו לרוכשיהם רק כעבור שלושה ימים, ובנוסף עובדי חינוך מסוימים יורשו לשאת נשק. החוק באיגוד טוענים כי החוק החדש נוגד את החוקה האמריקנית.

החוק אושר בפלורידה בעקבות הטבח שבוצע בבית ספר תיכון במדינה בחודש שעבר, שבו נרצחו 17 בני אדם. היורה, ניקולאס קרוז בן ה-19, הושעה מתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בפרקלנד לאחר תגרה עם חברתו לשעבר בשנה שעברה. לפי גורמי הביטחון, קרוז הגיע למקום כשהוא חמוש בכלי נשק, תחמושת ורימוני עשן. כדי לגרום בהלה במקום הוא הפעיל את אזעקת האש ובכך גרם לתלמידים והמורים לצאת מהכיתות. לאחר מכן הוא פתח בירי, שנמשך דקות ארוכות, וגרם נוסף למותם של 17 בני אדם לעשרות פצועים. קרוז נמלט מהמקום ונתפס על ידי המשטרה במרחק של כשני קילומטרים מהזירה. בעקבות הטבח פתחו תלמידי התיכון במחאה לה הגיבו המחוקקים במדינת פלורידה על אף תמיכתו של איגוד הרובאים בהם. 

חמוש רצח בנות ערובה במרכז ליוצאי צבא בקליפורניה

שלוש עובדות נורו למוות אתמול (שישי) בתכנית המטפלת ביוצאי צבא הסובלים מפוסט טראומה בעיר יוטנוויל מצפון לסן פרנסיסקו, לאחר שהוחזקו שעות ארוכות בנות-ערובה בידי אדם חמוש במוסד שבו עבדו. במקום נמצאה גם גופתו של האיש. הוא הסתנן אמש למסיבת פרידה של עובדים בבניין שמטופלים בו חיילים-לשעבר שלחמו בעירק ובאפגניסטן, ונחשב לגדול ביותר מסוגו בארצות הברית.

היורה השתייך לתוכנית המטפלת באנשים הסובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD), כך מסר סנאטור מדינת קליפורניה ביל דוד. כמו כן, לפי עד ראייה היורה שוחח עם אשתו בטלפון במהלך האירוע.