שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ליברמן: "יש רגעים שבהם צריך ללכת עם מה שאתה מאמין"

שעות ספורות לפני פגישת נתניהו עם ראשי הקואליציה בנושא משבר חוק הגיוס, צייץ ליברמן בחשבון הטוויטר שלו דברים שמעידים על עומק המשבר בממשלה, ומצטרפים לדברי מקורביו כי "אין טעם להגיע לפשרה"
יואב קרקובסקי
10 במרץ 2018
19:23

שעות ספורות לפני פגישת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראש הסיעות החרדיות ועם ראשי הקואליציה במטרה למצוא פתרון למשבר חוק הגיוס, אמר היום (שבת) שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "יש רגעים שבהם צריך ללכת עם מה שאתה מאמין ולא עם מה שכדאי או משתלם. זהו בדיוק הרגע". את הדברים צייץ ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

דברי שר הביטחון מצטרפים לאמירות מצד מקורביו, כפי שפורסמו אמש בחדשות השבוע בכאן 11, אשר מעידות על עומק המשבר בקואליציה ועל האפשרות של הקדמת הבחירות. מקורבי ליברמן אמרו כי הם משוכנעים שנתניהו מעוניין בבחירות. "הוא לא מטפל במשבר. כשהוא רוצה, הוא מדבר שלוש-ארבע פעמים בלילה כשהוא נמצא בחו"ל", אמרו המקורבים והוסיפו כי "נתניהו שוחח עם ליברמן רק בלילה של יום ראשון. אין טעם להגיע לפשרה – אם לא גיוס, יבוא חוק הלאום". 

בנוסף, גורמים בקואליציה האשימו את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי הוא מונע מהישרדות אישית. "מצבו בחצר הרבי מגור קשה ולכן הוא מוביל קו קיצוני", נאמר על ליצמן. ההערכות הקואליציה הן שהסיכוי ללכת לבחירות גדול מ-50% "בגלל ליברמן". בימין חוששים שבחירות ירסקו את מפלגות הלוויין של הליכוד.

פגישת ראשי הקואליציה צפויה להתקיים הערב בשעה 22:00 ולא ברור אם ליברמן ייטול בה חלק. שר הביטחון מסרב להצעת הפשרה שנוסחה במהלך השבוע. ליברמןמגדיר את ההצעה: "כתב כניעה". "הצעת החוק המתגבשת כרגע היא לא פשרה, אלא כתב כניעה למעשה סחטנות. ישראל ביתנו תתמוך אך ורק בהצעת חוק שיגבשו מערכת הביטחון וצה"ל", כתב אתמול ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

שר הביטחון לא מגיע לפורום ראשי המפלגות בחודשים האחרונים וההערכה היא שראש הממשלה ישוחח איתו בנפרד. בסביבת ראש הממשלה אומרים כי הוא יציע לראשי המפלגות להתגמש בנושא הגיוס ולהגיע לפשרה. נתניהו צפוי להבהיר שאינו מעוניין בבחירות.