תושב הדרום נעצר בחשד להתעללות בכלב

האיש, מאזור קריית גת, חשוד כי קשר כלב לרכבו וגרר אותו. הוא סיפר תחילה שמצא את כלבו שותת דם אך בהמשך קשר עצמו למקרה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
11 במרץ 2018
12:40

תושב אחד המושבים באזור קריית גת, בשנות ה-50 לחייו, נעצר הבוקר (ראשון) על ידי שוטרי תחנת קריית גת בחשד להתעללות חמורה בכלב. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו, לאחר שבמהלך חקירתו, החשוד קשר עצמו למיוחס לו.


הגבר נעצר לאחר שביום שישי התקבל דיווח על רכב שנוסע וגורר אחריו כלב שהיה קשור ברצועה מאחורי המכונית. בעל הכלב אותר וסיפר כי הגיע לביתו ומצא את כלבו שותת דם, אך אינו יודע מה קרה. לאחר מכן, אותר גם הרכב שבאמצעותו נגרר הכלב.

מהמשטרה נמסר כי היא תמצא את הדין עם כל מי שמתעלל בבעלי חיים. "המשטרה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה נגד מי שמתעלל בבעלי חיים ותביא למיצוי הדיו עמו", כך בהודעת המשטרה.

מעמותת תנו לחיות לחיות נמסר: "השבוע עוד לא התחיל וכבר טיפלנו בכמה מקרים קשים מאוד של פגיעה בבעלי חיים ובראשם הסיפור הזה על אדם שפל, עלוב נפש, שהתעלל בכלב בצורה אכזרית וחסרת לב. אני רוצה לציין כי בשנה האחרונה ניכר כי המשטרה מקדישה יותר מאמצים ויותר נחישות במאבק נגד מתעללים בבעלי חיים. מאז ומתמיד היה לנו שיתוף פעולה עם המשטרה אבל הרצינות שבה מתייחסים לנושא בתקופה האחרונה מעוררת הערכה".

ביום חמישי האחרון הגיש משרד החקלאות כתב אישום נגד תושב רחובות בשנות ה-30 לחייו בגין התעללות חמורה בכלבתו. האיש תועד לפני כשנה כשהוא בועט בעוצמה בראשה של הכלבה, בשעה שהייתה פצועה ועמדה להיכנס להסגר. הגבר התבקש למסור את הכלבה להסגר בעקבות תקרית שבה היא נשכה אדם וכלב. באותה התקרית, הכלבה נפצעה בעצמה ונזקקה לתפרים בצווארה.

לפני כעשרה חודשים תיעד זוג בסרטון מקרה התעללות דומה בכלב במושב שדה עוזיה.  גבר בן 70 מהמושב, שרצה להוציא את הכלב מהבית ולהיפטר ממנו, קשר אותו לרכב מאחור ונסע במהירות של כ-45 קמ"ש. אזרח הציל את הכלב והתלונן במשטרה.