ניידת משטרה
צילום: פלאש 90

בכיר בעיריית ירושלים ואנשי עסקים נעצרו בחשד למעורבות בפרשת שוחד

במשטרה, שערכה חקירה סמויה עד הבוקר, חושדים כי הבכיר קיבל טובות הנאה תמורת קידום עניינהם של אחרים. בעצורים: יזם מקומי ובנו
רועי ינובסקי
12 במרץ 2018
08:39
עודכן ב 10:15

במסגרת חשד לשחיתות בעיריית ירושלים, המשטרה עצרה הבוקר (שני) בכיר בעירייה, יזם מקומי, בנו ושותפו העסקי, שותף של אנשי העסקים שנעצרו ומקורב לבכיר בעירייה - בחשד לעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועוד. במשטרה חושדים כי הבכיר בעירייה קיבל טובות הנאה תמורת קידום מטרות של אחרים.

הבכיר חשוד בקידום עניינים של יזמי נדל"ן המקורבים אליו, תוך שהוא נמצא בניגוד עניינים. על פי החשד, קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף. על פי החשד, הבכיר הוזהר על ידי היועץ המשפטי של עיריית ירושלים כי הוא נמצא בניגוד עניינים, אך בכל זאת התערב לטובת היזמים ושותפיהם, גם כשהדבר היה מנוגד לעמדת גורמי מקצוע רבים. המשטרה פשטה על העירייה והחרימה מסמכים וקלסרים רבים הנוגעים להליכי התכנון והבניה. בלשי יאח"ה אספו מסמכים מקומת ההנהלה של העירייה.


לפי הודעת המשטרה, היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 ערכה חקירה סמויה שהפכה הבוקר לגלויה עם מעצרם של החשודים. עוד נמסר כי "נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת". בחקירה משתתפות גם רשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.