בית משפט השלום בתל אביב
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

אחרי כשנה וחצי: שופט פסל עצמו מתיק נגד חברת "דניה סיבוס"

בצעד חריג, שופט בית משפט השלום בתל אביב שמאי בקר פסל את עצמו ממשפט המתנהל נגד שלושת עובדי החברה, בגין גרימת מותו של הנער אור פליסיאן בתאונת עבודה ב-2013. הסיבה – קשרים של אשת השופט עם משרד עורכי הדין המייצג את אחד העובדים
שלי טפיירו
12 במרץ 2018
14:06

שופט בית משפט השלום בתל אביב, שמאי בקר, פסל את עצמו באופן חריג מלדון בתיק של גרימת מוות ברשלנות המתנהל נגד שלושה עובדים בחברת הבנייה "דניה סיבוס" – כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. החלטתו של בקר התקבלה בשלב מתקדם של התיק, שנמצא לפני שלב ההוכחות, והעיתוי לה לא ברור.

השופט בקר נימק את פסילתו בקיומו של ניגוד עניינים, עקב הקשרים של אשתו עם משרד עורכי הדין סטרשנור, המייצג את אחד משלושת הנאשמים. בקר הצהיר כי אשתו משמשת יועצת משפטית באל על, המסתייעת בשירותים משפטיים של משרד עורכי הדין סטרשנור. "גם מראית פני הצדק משחקת תפקיד... קשה להלום מצב שבו בבוקר נלחם סניגור על מרשו, ובערב הוא משוחח בטלפון עם אשת השופט", כתב.

השופט שמאי בקר (צילום: אתר הנהלת בתי המשפט)

החלטת השופט לפסול את עצמו נחשבת לצעד חריג מאוד, במיוחד לאור העובדה שהמשפט נגד שלושת העובדים ניצב בפני פתיחת שלב ההוכחות. התיק מתנהל זה כשנה וחצי וכבר ידע עיכובים ודחיות רבים. כעת, השופט החדש שינהל את המשפט יצטרך להתחיל את התהליך מראשיתו.

העובדים מדניה סיבוס – עזרי שביט, שמחי בן ציון ואורן יהודה אוסטרייכר הואשמו בגרימת מותו ברשלנות של הנער אור פליסיאן ב-2013. פליסיאן, אחיו של מי שנאשם ברצח בבר-נוער, נהרג בנפילה מפיגום בקומה התשיעית באתר בנייה של החברה בבני ברק. השלושה, ששימשו מנהל עבודה, עוזרו ומנהל הפרויקט מטעם החברה הואשמו באחריות לאירוע.