משחק כדורגל
shutterstock

לראשונה בישראל: משחקי המונדיאל ישודרו בערבית בחינם

כאן תאגיד השידור הישראלי ישדר את משחקי המונדיאל לערביי ישראל בפלטפורמות השידור של מכאן (مكان). סמנכ"ל מכאן: "ביטוי למהפכה שעוברת המדיה בערבית"
מערכת כאן
14 במרץ 2018
15:25

כאן תאגיד השידור הישראלי, ישדר את משחקי המונדיאל לערביי ישראל בפלטפורמות השידור של מכאן (مكان), חטיבת המדיה בערבית -בטלוויזיה בערוץ מכאן 33 ובדיגיטל מכאן. זאת במקביל לשידורים בעברית  ב-כאן 11 ברדיו ובדיגיטל.

לראשונה יוכלו דוברי ערבית בישראל ליהנות משידור המשחקים בחינם בשפה הערבית. בעבר לא שודרו המשחקים בערבית והצופים הסתפקו בשידורים בעברית או ברשתות זרות, בתשלום. ב-מכאן מתכוננים לחגיגת שידורים עם צוות אולפן שיכלול שדר ופרשן , כדורגלני עבר ואורחים נוספים מעולם הכדורגל הערבי.

במסגרת שידורי המונדיאל וכחלק מהתחייבות התאגיד שלא לשדר מחוץ לגבולות המדינה לא ישודרו משחקי המונדיאל בשידורי הלוויין הפתוח אלא רק בפלטפורמות המקודדות ובשידורי עידן פלוס. ומכאן שמדובר בשידורים שיקלטו בתחומי ישראל בלבד בכפוף להסכמים וזכויות השידור מול איגוד ה EBU

"שידור ציבורי פתוח ונגיש לכולם - גם בספורט"

בימים אלה החלו להיערך בתאגיד למכירת חסויות ותשדירים למגזר הערבי ,במהלך שידורי המונדיאל, ובונים את הפלטפורמות לשיווק כאשר ביצוע המכירה יעשה על ידי זכיין המכירות, טרגט ספיריט.

מכאן, חטיבת המדיה בערבית מפיקה שידורי חדשות, הפקות פנים, הפקות מקור ורכש ומשדרת בשלוש פלטפורמות: רדיו מכאןמכאן 33 בטלוויזיה ודיגיטל.

סמנכ"ל מכאן, יאסר עטילה:  "שידור ציבורי פתוח ונגיש לכולם גם בספורט. אנו נערכים למבצע שידורים מיוחד ומורכב שיביא לידי ביטוי את המהפכה שעוברת המדיה בערבית בדיגיטל, ברדיו, ובטלוויזיה"

הצטרפו אלינו וספרו ביחד איתנו את הדקות עד לבעיטת הפתיחה