אהוד עזריאל מאיר

כאן מסבירים | נשים אוהבות קירחים

אם אתם קרחים, תביאו מכונת תספורת כי חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה פרסמו סדרת מחקרים שמוכיחים שקרחים נתפסים כגבריים, דומיננטיים ומושכים יותר
אהוד עזריאל מאיר
15 במרץ 2018
00:00

אם אתה קרח, כדאי שתשמע את מה שאני הולך לגלות פה ואם יש לך שיער, תביא בינתיים מכונת תספורת. תביא. תאמין לי.

אני זוכר שני רגעים לא פשוטים בתקופת החיים המקריחה שלי. הרגע הראשון היה כשגיליתי שהמצח נהיה לי גבוה. לא היה פשוט בכיתה ח'.

איך אני ממשיך מפה בכלל?

הרגע השני היה כשהבטתי במראה והבנתי שהמלחמה הסתיימה אחרי מיליון קרבות שנועדו להציל את הנסיגה בעזרת משחות ירוקות עם ריח של בול פגיעה ביער עופר, במחנה של בני עקיבא. זה היה נורא.

הסתובבתי ברחובות מנסה לקבל החלטה, מה אני עושה? איך אני ממשיך מפה בכלל? הגורל שלי נקבע ואני אראה כמו בן גוריון? רבין? בגין?

ואז גיליתי משהו ששינה את חיי לנצח.  לא רק שקרחת זה לא נורא, להיפך חברים, להיפך, קרחת זה הדבר הכי טוב שקרה לכם בחיים.

תקשיבו טוב למה שאני אומר פה – אנחנו, הגברים עם הקרחת המלאה, נתפסים כדומיננטיים יותר, אטרקטיביים יותר וגבריים יותר. ויש עוד בונוס. אבל זה לסוף. בונוס די שווה. רציני.

 איך בכלל הגעתי למסקנה המדהימה הזאת

מחקר שנערך באוניברסיטת פנסילבניה, בדק איך אנשים קרחים נתפסים בחברה והמסקנה שלו היא חד משמעית - תפסיקו לבזבז כסף, יזע ודמעות ופשוט תגלחו את הראש, כן כן, את הכל, אל תשאירו שיער דליל ולא גבחת (שזה השם האמיתי של קרחת בחלק הקדמי של הראש). ולא תוספת שיער. ולא לצייר כל מיני נקודות מוזרות. ולא להדביק שיער של מישהו אחר. ולא קוקו עם קרחת. ולא מטפחת. וכשתעשו את זה החיים שלכם יראו אחרת. איך המחקר הגיע למסקנה הזאת?

59 משתתפים צפו בתמונות של עשרים וחמישה גברים שלבשו בגדים זהים. עשרה מתוך קבוצת הגברים (חמישה שחורים וחמישה לבנים) הצטלמו כשהראש שלהם מגולח, כל 15 הנותרים הצטלמו עם אורכי שיער שונים, קצוץ, קצר וכל מיני תספורות. בהמשך נתנו למשתתפים עוד תמונות, רק שהפעם גילחו באופן וירטואלי את השיער וכל משתתף ראה תמונה של אותו איש גם עם שיער וגם עם קרחת.

זוכרים את הבונוס שהבטחתי? אז קבלו, לא רק שאנחנו נתפסים כדומיננטיים יותר, וגבריים יותר. אנחנו נתפסים גם כחזקים ב-13 אחוז יותר מהשעירים, וגבוהים יותר באינצ' אחד שזה בערך 2.54 סנטימטרים. מי לא היה רוצה עוד שניים וחצי ס"מ?