רגינה פיינגרש

דוקותיים | כל הדרך מגוש קטיף - מיס ביקיני ישראל

לאחר שרגינה פיינגרש פונתה מניסנית היא הפכה למיס ביקיני ישראל. עכשיו היא בדרכה להתמודד על אליפות העולם בלונדון
מערכת כאן
20 במרץ 2018
07:00

 

"הכי חשוב ישבן עסיסי, חזק ומוצק. אני לא מרגישה שמחפיצים את הנשים בתחרות. אשה היא דבר יפה. למה לא להראות? אנחנו בנות, אנחנו צריכות להיראות מיניות. אשה נשואה, גם עם ילדים, הלך כל עולמה?"

רגינה פיינגרש או רחינה בשמה המקורי. מיס ביקני ישראל, מתכוננת לייצג את ישראל בתחרות מיס בקיני העולמי שתתקיים בלונדון, והיא עובדת קשה בשביל זה. במשך חודשים היא אוכלת שלוש פריכות ביום, נטו חלבון בלי שומן והיא רעבה, בעיקר רעבה רוב הזמן. בין אימון לאימון במשך חצי שנה היא מפנטזת על הרגע שבו תאכל שוקולד, "אני מחכה לשוקולד שלי, מתה על שוקולד עם אגוזים, ואולי צימוקים. אבל אני כאילו בעונש. אני מאוד רעבה".

"התגברתי על הטראומה, בניתי בית חדש"

היא בת 47, עלתה מאורוגוואי, נשואה, אמא לשלושה ילדים ומתגוררת בבאר גנים. ב-2005 פונתה מביתה בניסנית בגוש קטיף. היא ובעלה בחרו לעזוב לבד לפני הפינוי, למרות הקושי, בעיקר בשביל הילדים. "הרסו את הבית והכל נראה חורבן. כאב לנו אבל לא יכולנו לשקוע עמוק בפנים. מה שאתה מרגיש אתה מעביר לילדים". הקראווילה שבה חיה בניסנית כבר לא שם, אבל הזיכרונות נותרו - חלקם הועתקו למקום מגוריה החדש בבאר גנים. "התגברתי על הטראומה, בניתי בית חדש ואולי בזכות הקושי הפכתי להיות מי שאני".

כשפיינגרש אומרת "להיות מי שאני" היא מתכוונת לשינוי שעשתה בגיל 40. "הרגשתי שיש לי כוח נתינה, הרגשתי שיש לי כוח משיכה, שיבואו אחריי ולכן החלטתי להיות מדריכת זומבה". היא למדה בווינגיט ושם נשאלה רבות אם היא מתחרה בפיתוח גוף. "בעלי אמר לי, יאללה לכי על זה, את שם". היא התחרתה וניצחה צעירות ממנה בהרבה.

מיס ביקיני היא קטגוריה של פיתוח גוף. שרירים עדינים מחוטבים לנשים. "צריך את הישבן העסיסי, החזק, המוצק ובטן שטוחה" אומרת פיינגרש ומבחינתה היא מוכנה. "אני כבר מוכנה בעיקרון, זה רק ייבוש. בייבוש, העור נדבק יותר טוב לשרירים ואז אפשר לראות את העיצוב של הגוף יותר טוב. את השרירים המעודנים".

בעלה מגיע יחד איתה לתחרות ולא מפריע לו שגברים מסתכלים עליה. "אני לא חושבת שצריך להפריע לו" היא אומרת, "הוא צריך להיות גאה במה שיש לו, כי זה רק שלו".

פיינגרש זכתה במקום השלישי בתחרות. הדבר הראשון שעשתה כשסיימה הוא לאכול חפיסת שוקולד.

עוד בדוקותיים 

דוקותיים | גיא קפלן - אמנות הארטעזאכן 

דוקותיים | הקלאסיק לימוזין - של ישי שריקי 

דוקותיים | שלמה פרדס, מפחלץ חיות