הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ
צילום: מערכת כאן חדשות

גנץ: "אם נתניהו ייבחר שוב ולא יואשם - הוא ראוי לכהן כרה"מ"

הרמטכ"ל לשעבר נאם במכללת ספיר ואמר כי ראה את ראש הממשלה עובד מקרוב: "התפקיד הכי קשה במדינה, מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה זאת". על עתידו הפוליטי: "שוקל ברצינות להתמודד בבחירות"
אסף פוזיילוב
20 במרץ 2018
11:48

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ אמר היום (שלישי) בכנס השקת מגמה ללימודי המרחב הכפרי במכללת ספיר כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ראוי לשמש בתפקידו - אם לא יואשם בתיקיו הפליליים. לדבריו, הוא שוקל להתמודד בבחירות.

"ראיתי את ראש הממשלה עובד מקרוב", אמר גנץ. "זה התפקיד הכי קשה במדינה, זה להיות מוטרד 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה את השליחות". הוא הוסיף כי "אם נתניהו ייבחר שוב ולא יואשם, הוא ראוי להיות ראש ממשלה".

גנץ הוסיף כי הוא בוחן את עתיד הפוליטי. "אני שוקל ברצינות להתמודד בבחירות", אמר. גנץ התייחס לאיומים האחרונים על הקדמת הבחירות: "עכשיו דחו לי את הצורך להחליט. השאלה היא אם ללכת או לא, ולא לאיזה צד פוליטי. השאלות האחרות הם משניות".

על צעדת ההמונים המתוכננת של החמאס לגדר המערכת בדרום, אמר כי אינו בקיא מבחינן המודיעין, אך כי הוא יודע ש"מערכת הביטחון תעמיד לזה תשובה". לדברי הרמטכ"ל לשעבר, "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שזו תהיה שיטה. מקווה שלא נצטרך להפעיל כוח מסיבי כדי למנוע זאת. אבל בסוף, אם לא תהיה ברירה, זו תהיה האפשרות".