עבד אל-פתאח א-סיסי ומחמוד עבאס (אבו מאזן)
צילום: אי-פי

דיווח: נשיא מצרים ביקש מאבו מאזן לדחות הטלת עיצומים על עזה

בכירים פלסטיניים אישרו לעיתון אלחיאת את הפרסום אמש בכאן חדשות כי אבו מאזן נערך להתנתק לחלוטין מרצועת עזה
גל ברגר
21 במרץ 2018
09:02

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי ביקש מיושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) לדחות בשבוע את הטלת העיצומים החדשים על רצועת עזה - כך דיווח היום (רביעי) העיתון אלחיאת מפי בכירים פלסטינים.

על פי הדיווח, במהלך תקופה זו תקיים מצרים מגעים עם חמאס בנושא ואבו מאזן הודיע לא-סיסי שלא יסכים לקבל פחות מוויתור מלא של חמאס על השלטון בעזה. א-סיסי טלפן בתחילת השבוע לאבו מאזן, יום קודם לנאומו של אבו מאזן ברמאללה שבו הכריז על העיצומים החדשים.

הבכירים אישרו את הפרסום אמש בכאן חדשות כי אבו מאזן נערך להתנתק לחלוטין מרצועת עזה ולהטיל את נטל השלטון על חמאס. לפי מקורות פלסטינים בכוונת הרשות הפלסטינית לעצור את התקציבים לרצועת עזה בתחומים שונים ומדובר בעניין של ימים עד שיוטלו על העיצומים החדשים על הרצועה.


העיתון הלבנוני אל-אח'באר דיווח כי משלחת בכירה מחמאס בעזה תצא היום למצרים לדון עם הבכירים בקהיר על העיצומים החדשים שבכוונת אבו מאזן להשית על הרצועה. על פי הדיווח, המודיעין המצרי הודיע לחמאס על העיצומים המסתמנים כבר ביום חמישי שעבר, יומיים לאחר ניסיון ההתנקשות בראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה ובראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג'.

עוד נמסר כי המצרים הודיעו לחמאס שאבו מאזן רציני באיומיו אך בכוונתם למצוא נוסח שיאפשר לו לחזור בו כדי שעזה לא תתפוצץ מול ישראל. "מצרים וישראל לא יאפשרו לאבו מאזן ללחוץ עוד על עזה ולדחוף אותה למלחמה", אמרו מקורות לעיתון.