ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

נתניהו: "מפעילים לחץ בריוני על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו"

ראש הממשלה, שייחקר שוב ביום שני, שב ותקף את התנהלות החקירות נגדו בהרמת הכוסית של הליכוד לכבוד פסח. "יש כלל – לא ביבי, לא נוגעים", אמר נתניהו ועקץ את מתנגדיו: "יש מי שבוחר במרור, וזה המיעוט"
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
22 במרץ 2018
21:14

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם הערב (חמישי) באירוע הרמת כוסית של הליכוד לכבוד חג הפסח בגני התערוכה. בנאומו שב ותקף נתניהו, שייחקר שוב בתיק 4000 ביום שני הקרוב, את התנהלות החקירה נגדו, את התקשורת ואת מתנגדיו הפוליטיים, תוך שהוא משתמש בביטויים כמו "ציד מכשפות".

"יש פה משטרת מחשבות. מנסים למצוא ומחפשים. זה לא שמוצאים משהו ואז חוקרים, זה משחק מכור", האשים ראש הממשלה שזכה לתשואות מהקהל האוהד.

"תחושת אי הצדק הולכת ומעמיקה בקרב רבים בעם. הם שומעים מה שקורה לנו בתקשורת, והם חשים שיש כאן ציד מכשפות. יש תחושה של אי צדק, של משהו לא בסדר. כיוון שאי אפשר לנצח אותנו בדרכים דמוקרטיות, יש מי שמפעילים לחץ בריוני בלתי פוסק על גורמי האכיפה כדי להפיל אותנו בדרכים אחרות", המשיך נתניהו.

בנאומו תקף ראש הממשלה את יריביו ומתנגדיו, ועקץ אותם ברוח החג המתקרב. "כמו בכל משפחה, יש מי שבוחר בחרוסת - וזה הרוב, ויש מי שבוחר במרור - וזה המיעוט", אמר נתניהו. "בוחרי המרור רואים שאזרחי מדינת ישראל מדורגים בדרגה גבוה במדד האושר ובוחרי המרור אומרים שהאזרחים מזוכיסטים".

ראש הממשלה התייחס גם למתיחות הביטחונית האחרונה ואמר כי "אנחנו לא רואים את המציאות במשקפיים ורודים. אנחנו מבינים שבלי עוצמה אין קיום. אנחנו מגיבים על כל ירי או זליגה, ופועלים נגד ההתעצמות האיראנית בצפון ביד חזקה ובזרוע נטויה".