שר הכלכלה אלי כהן
צילום: ניצן גלוסמן

שר הכלכלה אלי כהן: חקירה על "דברים קטנים" - אחרי הכהונה

באירוע "שבתרבות" התייחס כהן גם לנושא תקופת הכהונה ואמר כי צריך לשקול להגבילה. אתמול פורסם בכאן 11 כי עד המדינה ניר חפץ נתן במהלך השבוע עוד הקלטות למשטרה, שצפויות להביא לזימונם של אנשים נוספים לחקירה בתיקים נגד נתניהו
ניצן גלוסמן
24 במרץ 2018
11:03
עודכן ב 12:21

שר הכלכלה אלי כהן אמר היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בחדרה כי אם נדרשת חקירה של ראש ממשלה על "דברים קטנים", היא צריכה להתבצע לאחר כהונתו. כהן התייחס גם לתקופת הכהונה של ראש ממשלה בישראל ואמר כי צריך לשקול מהלך של הגבלה לשתי קדנציות.

השר התייחס גם להחלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם לגנות את ישראל: ״מועצת זכויות האדם של האו"ם מוכיחה שוב שזהו ארגון פוליטי ולא ארגון של זכויות האדם. ההחלטות הצבועות נגד ישראל לא יחפו על הכשלונות של המועצה בסוריה ובמקומות נוספים בעולם״.

כהן דיבר גם על החקירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. שר הכלכלה אמר כי בסיעתו מחכים להתייחסות של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להמלצות המשטרה ולאחר מכן סיעת כולנו תקבל החלטה כיצד לפעול.


ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) אמר באירוע בחדרה: "יש כאן מתקפות מכל הכיוונים. יש אכיפה בררנית. יש רושם שיש דין אחד לנתניהו ודין אחר לכל היתר. איך זה שאוסף עטים בלמעלה ממיליון שקל שאולמרט קיבל - זה כשר, וסיגרים – זה תיק פלילי?"

אתמול פורסם ב"חדשות השבוע" בכאן 11 כי עד המדינה ניר חפץ נתן במהלך השבוע עוד הקלטות למשטרה, שצפויות להביא לזימונם של אנשים נוספים לחקירה בתיקים נגד נתניהו. עוד פורסם כי ההחלטה של מנדלבליט, האם להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיקים 1000 ו-2000, תתעכב בגלל החקירה המתנהלת ב"תיק בזק".

בתחילת החודש עומתו ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו עם תוכן ההודעות ששלחו בניהן רעיית רה"מ ואיריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'. כמו כן עומתו בני הזוג נתניהו עם ההקלטות שביצע מנכ"ל וואלה אילן ישועה.