דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דובר משרד החוץ: "מועצת זכויות האדם של האו"ם היא בלוף"

עמנואל נחשון התייחס לחמשת ההחלטות האנטי ישראליות שהתקבלו אתמול במועצה: "מנוצלת על ידי דיקטטורות צמאות דם". נגד סוריה התקבלו רק שתי החלטות ונגד איראן וקוריאה הצפונית רק החלטה אחת.
גילי כהן
24 במרץ 2018
12:24
עודכן ב 14:31

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון התייחס היום (שבת) להחלטות האנטי ישראליות במועצת זכויות האדם של האו"ם. "מועצת זכויות האדם היא בלוף, לעג למטרות האציליות שהיא מתיימרת לייצג", כתב נחשון בחשבון הטוויטר שלו.

נחשון תקף את המדינות שיושבות בארגון: "המועצה היא פלטפורמה אנטי ישראלית באופן בלעדי, שמנוצלת על ידי דיקטטורות צמאות דם, המסתירות את הפרות זכויות האדם המסיביות שלהן - באמצעות תקיפת ישראל".

המועצה לזכויות אדם של האו"ם (צילום: אי-פי)

המועצה לזכויות אדם של האו"ם קיבלה אתמול חמש החלטות נגד ישראל המבקרות את היחס כלפי הפלסטינים. זו הייתה ההתכנסות הראשונה והארוכה ביותר של השנה. למרות המלחמה המתמשכת וההפרה הבוטה של זכויות האדם של משטרו של בשאר אסד, נגד סוריה התקבלו רק שתי החלטות. נגד איראן וקוריאה הצפונית התקבלה החלטה אחת.

בהחלטות שהתקבלו נגד ישראל היו כאלה שהתייחסו ל"זכויות האדם בגולן הסורי הכבוש", "זכותו של העם הפלסטיני להגדרה עצמית", "מצב זכויות האדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית", ההתנחלויות הישראליות בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית ובגולן הסורי" ו"הבטחה כי ישראל תתן דין וחשבון על כל ההפרות של המשפט הבינלאומי בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל ירושלים המזרחית".

שגרירת ארצות הברית לאו"ם ניקי היילי אמרה לאחר פרסום ההחלטות כי הגוף, שמונה 47 מדינות חברות, נפגש בכל חודש מרץ פעמיים: פעם אחת כדי לדון בהפרות של זכויות אדם והתעללות בישראל ופעם אחת לדיון בהפרות בשאר העולם. לפני כתשעה חודשים דרשה היילי מארגון זכויות האדם של האו"ם לשים קץ ל"הטיה נגד ישראל" ואיימה כי אם זה לא יקרה, ארצות הברית תעזוב את המועצה.