t
Leon Bridges
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 27.3.2018

עדכון אחרון 27.3.2018
מערכת כאן
27 במרץ 2018
19:37

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט חדש בספוטיפיי.

Garden City Movement - A Mean to An End

הם מייצגים את ישראל בכבוד בפסטיבלים הכי גדולים בעולם כמו גלאסטנברי ופרימוורה, הם התנוססו על השער של מגזין המוזיקה Pitchfork, הופיעו ב-Boiler Room, זכו בקליפ השנה של MTV ישראל וכל זה בלי אלבום אחד. ארבע שנים הם מסתובבים בעולם ורק עכשיו הוציאו אלבום בכורה. אחרי שלושה EP's, הטריו של רועי אביטל, יואב סער, ויוני שרוני, הוציא החודש את אלבומם Apollonia. אם עוד לא שמעתם עליהם או אותם ואתם אוהבים את המוזיקה שלכם מוגשת על מצע אלקטרוניקה, זה הזמן.

מוסטאנג – בדידותו של המלאך   

בהיסטוריה של הרוק הישראלי יש הרבה Super Groups בדיעבד. מהחלונות הגבוהים ואחרית הימים, דרך כוורת ותמוז פינת ששת, קצת אחרת, צליל מכוון, בואכה תערובת אסקוט. רוב הרכבי העל הישראלים היו הלהקות מהן פרצו אחר כך הכוכבים. לאחרונה אנחנו עדים בארץ לתהליך ההפוך בו יוצרים בולטים מאחדים כוחות כמו Vegan Friendly של גבע אלון, ג'נגו ואסף רייס, וכמו "מוסטאנג" הטרייה והמסקרנת. מיכה שיטרית, רע מוכיח, פטריק סבג, אדם שפלן, רן בונקר והמשורר רועי חסן הם לא סתם סופרגרופ אלא סופרגרופ בין דורי מוזיקלי וספרותי. "בדידותו של המלאך" הוא הסינגל השני שלהם לקראת אלבום הבכורה המצופה.

עובדת בונוס – המשורר רועי חסן מגיש ועורך בכאן 88 את התוכנית "לב שחור" (רביעי, 22:00).

Brandi Carlile – The Joke

היוצרת ברנדי קרלייל הוציאה בפברואר האחרון את אלבומה השישי, By the Way I Forgive You והביקורות מחבקות. כמו רבים מאחיה לנשק במוזיקה האמריקאית הדרומית גם היא פנתה למפיק דיויד קוב, האיש שאחראי על כמה מאלבומי הקאונטרי-רוק הטובים של התקופה האחרונה כמו From A Room של כריס סטייפלטון ו- Metamodern Sounds in Country Music של סטארג'יל סימפסון. נראה שהעבודה עם קוב הוציאה מברנדי את המיטב ואחת ההוכחות לכך היא הבלדה המתפרצת The Joke שעוסקת בהתאם לצו השעה, בחיזוק הדחויים בחברה וכל אלו שמודרים או מושפלים בגלל נטיותיהם המיניות.

 

Leon Bridges - Bet Ain't Worth the Hand

בשנת 2015, ליאון ברידג'ס נכנס לחיינו עם אלבום הרטרו סול Coming Home. אלבום שהוקלט באופן מכוון עם ציוד הקלטה משנות ה-60 כדי להשיג את הסאונד של, כן כן, ניחשתם נכון שנות ה-60. החודש הוציא ברידג'ס שני סינגלים מאלבומו החדש והשני ונראה שהפעם הוא הולך על ציוד הקלטה משנות ה-80 כדי להשיג את הסאונד של, כן כן ניחשתם נכון, שנות ה-80. האמת היא שהציוד הפעם הוא עדכני אבל התוצר הסופי בשני הסינגלים החדשים הוא איפשהו באמצע; Bad Bad News נשמע כמו R&B של שנות ה-80 אבל עם טוויסט של שנת 2018 בתיבול גיטרה סטייל ג'ורג' בנסון, ו-Bet Ain't Worth the Hand מעלה באוב את מרווין גיי החושני של שנות ה-80. האלבום החדש, Good Thing ייצא ב-4 במאי ונשמע שיש למה לחכות.

 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

איתי פרל – כסף גדול 
ג'יין בורדו – התרגעות (מתוך "מכונת הזמן" – פרוייקט יום העצמאות של כאן 88) 
הקולקטיב - Builder's Tea 
ילדי השדה – נועה 
לי גאון מארחת את אלון עדר - כי אתה שלי 
Chris Cornell - You Never Knew My Mind 
David Byrne – Doing the right thing 
First Aid Kit – Fireworks 
The Teskey Brothers - Forever You And Me 
(Tom Misch - It Runs Through Me (feat. De La Soul

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)