רה"מ נתניהו ויו"ר הכנסת אדלשטיין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חגיגות ה-70: נתניהו במסר לאדלשטיין - נחוש לנאום בהדלקת המשואות

ראש הממשלה הדגיש בפני יו"ר הכנסת כי הוא אינו מתכוון לוותר הנאום, על אף האיומים שהשמיע בנושא. אדלשטיין מאיים: אם נתניהו יפר את המסורת - אחרים את הטקס
מיכאל שמש
28 במרץ 2018
20:16
עודכן ב 20:47

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קיבל בימים האחרונים מסרים נחרצים מראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפיהם בכוונתו לנאום בטקס הדלקת המשואות. זאת, על אף המחלוקת ביניהם בנושא והאיומים שהשמיע אדלשטיין נגד המהלך. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.


"נתניהו לא מדבר כמו ראש ממשלה": האזינו להקלטות של אדלשטיין >>

אדלשטיין דחה את המסרים ואמר כי אין בכוונתו להתקפל. "אם נתניהו יפר את המסורת, אחרים את הטקס", אמר. עם זאת, בסביבת ראש הממשלה אמרו לכאן חדשות כי תמונת המצב הנוכחית היא שבכוונתו להגיע לטקס ולנאום.

עד עכשיו מי שעמדה בחזית המאבק הייתה שרת התרבות והספורט מירי רגב, שיזמה את הרעיון. בסביבת רגב אמרו כי האיום של אדלשטיין "ריק מתוכן" משום שאנשי משמר הכנסת, הם שביקשו להגיע לטקס, אך מי שמוביל אותו הן יחידות צה"ל השונות ולכן ניתן להסתדר בלי אדלשטיין ואנשיו.

לפני כחודשיים נחשפו בכאן חדשות הקלטות, שבהן נשמע יו"ר הכנסת טוען כי טרפד את ניסיונו של נתניהו לנאום בהדלקת המשואות. "הסברתי להם כמה שזה לא נכון ולא ראוי ולא צריך לקרות – ועד כמה זה יהפוך אותי בכנסת לברווז צולע, אם אני דבר ראשון אאשר משהו כזה", סיפר אדלשטיין בהקלטה.

"שנים היה לנתניהו חלום לנאום בטקס כזה, זה לא נושא חדש", אמר עוד יו"ר הכנסת. "פנו אליי ברגע שנבחרתי ליו"ר הכנסת ב-2013, פנו אליי אנשי נתניהו, אמרו לי, 'תשמע, ראש הממשלה שואל אם אולי הוא יכול לנאום, אולי לעשות וידאו או משהו".