ההפגנה בתל אביב נגד ההסלמה בעזה

כ-700 פעילי שמאל מפגינים בתל אביב: "לעצור את ההסלמה בעזה"

פעילים ממרצ, שלום עכשיו, שוברים שתיקה וארגונים נוספים מוחים בעקבות העימותים ברצועה בסוף השבוע: "הממשלה חונקת את תושבי עזה - והייאוש מתפוצץ לכולנו בפנים". עשרות פעילי ימין הגיעו להפגין ממול
שרון עידן
01 באפריל 2018
19:20

כ-700 פעילי שמאל מפגינים הערב (ראשון) מול מצודת זאב שברחוב קינג ג'ורג' בתל אביב, וקוראים לעצור את ההסלמה ברצועת עזה ברקע העימותים שהתרחשו בסוף השבוע האחרון, שבהם נהרגו 15 פלסטינים. בהפגנה משתתפים, בין השאר, נציגים ממרצ ומהרשימה הערבית המשותפת, כמו גם ארגונים דוגמת "שלום עכשיו", "שוברים שתיקה" ו"מחסום ווטש". מולם התאגדו כמה עשרות פעילי ימין להפגנת נגד.

תיעוד מההפגנה בתל אביב:


מארגני המחאה אמרו כי היא מתקיימת תחת הכותרת "מייצרים תקווה, עוצרים את המלחמה הבאה". בהזמנה לאירוע נכתב כי "בסוף השבוע ראינו כיצד יכולה להיראות המלחמה הבאה, שמאיימת להתקרב בכל יום שעובר: למעלה מ-15 הרוגים ואלפי פצועים פלסטינים, עוד כאב ועוד פחד... את התוצאה העצובה הזו אפשר היה למנוע מראש. אבל כשהממשלה בוחרת להמשיך את המצור על עזה ולחנוק את תושביה – התוצאה היא ייאוש הולך וגובר. ייאוש שמתפוצץ לכולנו בפנים.

"את הדבר הזה אנחנו חייבים לעצור, לפני שהכל יבער ועוד דם יישפך לשווא. גם לישראלים וגם לפלסטינים מגיע לחיות בביטחון, וכדי שזה יקרה צריך להסיר את המצור מעל עזה עכשיו ולשים סוף למצוקה האיומה שם, לחתור לסיום הכיבוש ולשלום בין שתי מדינות החיות זו לצד זו - ישראל ופלסטין".