אבי גבאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גבאי: "מירי רגב מביכה אותי. מפיקת אירועים על תקן שרה"

יו"ר המחנה הציוני התייחס למשבר טקס המשואות ואמר לאריה גולן כי השרה רגב משתמשת בתפקידה בשביל להפיץ שנאה
הבוקר הזה
02 באפריל 2018
08:11

"מירי רגב מביכה אותי, היא מפיקת אירועים על תקן שרה. אני לא מכיר מדינה שיש לה שרה כמפיקת אירועים, וגם בתפקיד הזה היא משתמשת בשביל להפיץ שנאה", כך אמר הבוקר (שני) יושב ראש המחנה הציוני אבי גבאי לאריה גולן בתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'.

גבאי התייחס למשבר טקס הדלקת המשואות ואמר: "כמה כשרון צריך בשביל לקחת את האירוע הכי סמלי ולהפוך אותו לאירוע מפלג. מה רע בזה שנשמר מסורת של טקסים שכולנו מכירים מהילדות? חייבים כל דבר לשנות בשביל לייצר שנאה ופלגנות? לראש הממשלה אין מספיק הזדמנויות לנאום?"

שרת התרבות מירי רגב התייחסה אתמול למשבר שנוצר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין סביב הנאום בטקס הדלקת המשואות. במסיבת עיתונאים לרגל אירועי ה-70 למדינה אמרה רגב כי הטקס הוא של הממשלה, והיא החליטה לכבד את יו"ר הכנסת בנאום במהלכו, "אבל זה לא הופך את הטקס לשלו".

ביום חמישי פנה יו"ר הכנסת במכתב לחברי הכנסת ולעובדי המשכן, שבו איים כי אם יוכנסו שינויים בטקס הדלקת המשואות המסורתי של יום העצמאות בהר הרצל – "ייתכן שהכנסת לא תיקח בו חלק פעיל".

לפני כחודשיים נחשפו בחדשות הערב בכאן 11 הקלטות, בהן טען אדלשטיין כי טרפד את ניסיונו של נתניהו לנאום בטקס ביום העצמאות. "שנים היה לנתניהו חלום לנאום בטקס כזה, זה לא נושא חדש", אמר אדלשטיין בהקלטה משיחה סגורה שהגיעה לידי כאן חדשות.