חפש
Languages
יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן
צילום: אי-פי

יורש העצר הסעודי: "חמינאי גורם להיטלר להיראות טוב; ליהודים יש זכות למדינה"

מוחמד בן סלמאן אמר בראיון לעיתון "אטלנטיק" כי "יש לנו אינטרסים רבים שאנחנו חולקים עם ישראל". הוא הוסיף כי "היטלר ניסה לכבוש את אירופה, וזה רע, אבל חמינאי מנסה לכבוש את העולם"
מערכת כאן
02 באפריל 2018
23:12

יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, טען כי המנהיג האיראני עלי חמינאי "גורם להיטלר להיראות טוב". את הדברים הוא אמר בראיון לעיתון האמריקני "אטלנטיק" והוסיף שליהודים יש זכות למדינה.

"ישראל היא כלכלה גדולה בהשוואה לגודל שלה, והיא כלכלה שצומחת", הסביר בן סלמאן כשנשאל אם איראן גורמת לו ולישראל לשדר על אותו גל. "בוודאי שיש לנו אינטרסים רבים שאנחנו חולקים עם ישראל. אם יהיה שלום אז עשויים להיווצר אינטרסים משותפים בין ישראל לבין מדינות מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ".

בן סלמאן התייחס להשוואתו בין הצורר הנאצי, אדולף היטלר, למנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, ואמר: "אני מאמין שהמנהיג הרוחני העליון של איראן גורם להיטלר להיראות טוב. הילטר לא עשה את מה שהמנהיג הרוחני של איראן מנסה לעשות. היטלר ניסה לכבוש את אירופה, וזה רע, אבל חמינאי מנסה לכבוש את העולם".

כנשאל האם יש לו התנגדות, המבוססת על טעמים דתיים, לקיומה של ישראל, הוא ענה שיש לו דאגות הקשורות לאמונה במסגד אל-אקצא ובנוגע לזכויות של העם הפלסטיני. הוא הדגיש כי לסעודיה אין שום בעיה עם יהודים.

לפני כשבועיים אמר בן סלמאן דברים דומים בראיון לתכנית "60 דקות". הוא האשים את  חמינאי רוצה להרחיב את השפעתו במזרח התיכון, בדומה למה שהיטלר בשעתו תכנן לבצע באירופה. "מדינות רבות בעולם לא הבינו את גודל הסכנה של היטלר עד שקרה מה שקרה", הוסיף יורש העצר. "אינני רוצה לראות דבר כזה מתרחש שוב במזרח התיכון".

הנסיך הסעודי נחשב לפורץ דרך ומהפכן בכל הנוגע למידת הליברליות והקידמה הנהוגה בממלכה. יורש העצר הצעיר הוביל לאחרונה שורת רפורמות בתחומי הכלכלה והחברה בסעודיה, ביניהן מתן אישור נהיגה לנשים והחזרת בתי הקולנוע במדינה לפעילות מלאה.