שר הביטחון, אביגדור ליברמן
צילום: אריאל חרמוני, פלאש 90

ליברמן לקראת ההפגנות בעזה מחר: "לא נהסס להגיב כפי שהגבנו בשבוע שעבר"

שר הביטחון אמר לכאן רשת ב' כי מי שמגיע להפגנות סמוך לגבול עזה הם "רק מחבלים בשכר והמשפחות שלהם". על ארגון בצלם: "שכירי חרב שמוכרים את המדינה"
בחצי היום השישי
05 באפריל 2018
14:23

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר היום (חמישי) בראיון ל"בחצי היום השישי" בכאן רשת ב', לקראת הפגנות הפלסטינים שייערכו מחר סמוך לגדר המערכת ברצועת-עזה, כי צה"ל יגיב כמו שהגיב בשבוע שעבר. על המתיחות ביחסים עם טורקיה אמר ליברמן כי היה לו ברור שנרמול היחסים עם טורקיה היה טעות.

"בצהריים נעשה הערכת מצב עם הרמטכ"ל לקראת האירועים בשישי - צה"ל ערוך לכל תרחיש אפשרי", אמר ליברמן. "לא נהסס להגיב כמו שהגבנו בשבוע שעבר", הוסיף. שר הביטחון אמר עוד כי "אף אזרח תמים לא מגיע להפגנות האלה, רק מחבלים בשכר והמשפחות שלהם".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם לקריאות של ארגון "בצלם" לחיילי צה"ל לסרב פקודה ולא לירות במפגינים סמוך לגדר: "בצלם הם חבורת שכירי חרב שעבור נזיד עדשים מוכרים את המדינה. פרובוקטורים מקצועיים שמקבלים כסף מחו"ל על פעילותם. אני קורא לשרת המשפטים לפעול בנחישות כדי להעמיד אותם לדין".

בהתייחסו למתיחות מול טורקיה אמרה ליברמן כי "מההתחלה היה לי ברור שנרמול היחסים עם טורקיה הוא טעות. היום כולם יודעים את זה".

על סוגיית מבקשי המקלט אמר יו"ר ישראל ביתנו: "אני לא מתכוון להתעסק בחינוך או במסתננים. נכון מבחינה קולגיאלית שכל אחד יתעסק בתחומו ויגבה אחרים, סומך על ראש הממשלה שיעשה את עבודתו".