נתניהו: "מתחזים לפעילי זכויות אדם, אבל רוצים לרמוס את מדינת היהודים"

ראש הממשלה התייחס להפגנות על הגדר בעזה בחגיגות המימונה בגן יבנה. ליברמן על מותו של העיתונאי הפלסטיני: "צלם או לא צלם, מי שמפעיל רחפנים מעל חיילי צה"ל - צריך להבין שהוא מסכן את עצמו"
רום ליאור
07 באפריל 2018
22:55

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס להפגנות על הגדר בעזה במהלך חגיגות המימונה בבית משפחת סוויסה בגן יבנה."חיילי צה"ל שומרים עלינו גם מפני אלה שמתחזים כביכול לדבר בשם זכויות אדם, כשהם מחזיקים דגל נאצי", אמר נתניהו. "הם מדברים על זכויות אדם, אבל בעצם הם רוצים לרמוס את מדינת היהודים. לא ניתן להם"

"המדינה שלנו היא פלא. היום כולם רואים את זה. היא מדינה מחוזרת, מעצמות ויבשות - ולא רק בגלל המופלטות הנפלאות. גם, גם בגללן", הוסיף ראש הממשלה. "נשמור על הארץ שלנו, נמשיך לבנות אותה יחד עם כל שבטי ישראל וכל אזרחי ישראל שמקובצים כאן סביב השולחן הזה וסביב שולחנות רבים. אנחנו מאמינים בעם שלנו, אנחנו מאמינים בדרך שלנו. אני גאה בכם. נמשיך לעשות ביחד למען נצח ישראל. חג שמח, תרבחו ותסעדו!״.

שר הביטחון אביגדור ליברמן התארח בחגיגות המימונה באשדוד, והתייחס למהומות ברצועת עזה סמוך לגדר: "ראינו בפסח את הצבא הכי מוסרי, הכי חזק באיזור, פועל כמו שצריך לפעול. אבל הכי חשוב שראינו, זו התמיכה של עם ישראל במפקדים ובחיילים. בזכות צה"ל העם כולו נהנה מפסח שקט ובטוח. מאחל לכולנו להיות תמיד מאוחדים בארץ ואחרי צה"ל".

"אנחנו ערוכים גם למאתיים הפגנות. אנחנו כאן בזכות ולא בחסד, זו האדמה שלנו. ישראל יצאה בתהליך המטורף שנקרא משום מה התנתקות, ולכן אין להם שום מקום לטענה. כל הטענות הן טענות סרק. בעול םראינו מצעד צביעות, אי אפשר לצפות לגישה אובייקטיבית מהקהילה הבינלאומית. בסוף השבוע נרצחו קרוב לחמישים אזרחים שלווים בסוריה, מתוכם 8 ילדים. לא ראיתי את מועצת הביטחון מתכנסת או קריאה של מז"כל האו"ם לוועדת חקירה, או את הליגה הערבית מוחה".

ליברמן במימונה באשדוד: ״היה שם מצעד טרור שאותם פעילי זרוע צבאית של חמאס מחופשים לאזרחים ניסו לפגוע באזרחי ישראל ובריבונות, לא נסכים לזה. אותו צלם לא צלם, מי שמפעיל רחפנים מעל חיילי צה"ל - צריך להבין שהוא מסכן את עצמו".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בחגיגות המימונה בבית סגן ראש עיריית לוד, יוסי הרוש, כי "עם ישראל חוגג בכל רחבי הארץ בזכות חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, שגם ברגעים אלו עומדים על משמרתם בגבול הצפון ובגבול עם רצועת עזה. כשמחבלי חמאס משתמשים באזרחיהם בצורה צינית ואכזרית, אנחנו מרבים בשמחה ובחיים במדינה דמוקרטית להפליא, בזכות אותם לוחמי צה"ל. אזרחי ישראל מודים לכם".