רה"מ נתניהו לצד יו"ר הכנסת אדלשטיים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסתמן: אדלשטיין יחזור בו מהתנגדותו, ונתניהו ינאם בטקס המשואות

ראש הממשלה ויו"ר הכנסת מקיימים משעות הבוקר מגעים לפתרון משבר טקס הדלקת המשואות. אלדשטיין התנגד בתוקף לנאום וטען כי הדבר יפגע בממלכתיות הטקס
מיכאל שמש
08 באפריל 2018
14:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מקיימים משעות הבוקר (ראשון) מגעים לפשרה בשאלת נאומו של נתניהו בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-70 למדינה. בשלב הזה נראה שאדלשטיין חזר בו מהתנגדותו להשתתפות נתניהו בטקס, והשניים ינסו להגיע בשעות הקרובות לפשרה סופית בנושא.

בשבועות האחרונים מתנצחים שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ואדלשטיין בשאלת האפשרות של נאום ראש הממשלה בטקס הדלקת המשואות, שייערך בעוד קצת יותר משבוע בהר הרצל. רגב מעוניינת שנתניהו ינאם בטקס, אך אדלשטיין טוען כי ההחלטה תפגע בממלכתיות הטקס וכי נאום ראש הממשלה באירוע הזה נוגד מסורת ארוכת שנים.

ואולם, מקטע ארכיון ששודר בשבוע שעבר בתכנית"ערב ערב" עולה כי נתניהו עצמו כבר נאם כראש ממשלה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-50 למדינה, שנערך ב-1998. 

רגב אמרה בעקבות הסרטון שמוכיח כי ראש הממשלה אכן נאם בעבר בטקס הדלקת המשוואת, כי "באמת משמח אותי ומכניס את כל הפרשייה הזאת לפרופורציה. בוודאי שמה שלא הפריע לדן תיכון, לא צריך להפריע ליו"ר הכנסת הנוכחי". היא הוסיפה כי "מקווה שיגיעו גם נשיא המדינה, גם ראש הממשלה וגם יו"ר הכנסת. זה נכון לציבור ולמדינה. מה שנכון לשנת ה-50 נכון גם לשנת ה-70. זה ממלכתי".