השר גלעד ארדן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ארדן: "לא מבין מה לא בסדר בסרטון הצלף בעזה"

השר לביטחון הפנים אמר בכאן רשת ב' כי העיסוק בסרטון שבו מתועד חייל צה"ל יורה בפלסטיני לקול קריאות שמחה "מטורף והזוי". ארדן הוסיף: "אנשי שמאל עוזרים לדה-לגיטימציה של ישראל"
קלמן-ליברמן
10 באפריל 2018
09:14

השר לביטחון הפנים וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, גלעד ארדן, התייחס הבוקר (שלישי) לסרטון שהתפרסם אתמול, ובו מתועד חייל צה"ל יורה בפלסטיני, שהתקרב לגדר המערכת ברצועת עזה - ולכאורה לא היווה סיכון, לקול קריאות שמחה של חבריו. בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', אמר השר ארדן: "אני לא מצליח להבין מה לא בסדר בסרטון. לשבת בתל אביב ולקבוע שהחיילים שגו – זה לא לגיטימי".

האזינו לראיון המלא עם השר ארדן:

ארדן הוסיף כי "הגענו למצב של טירוף והזיה. מה שחשבתי על הסרטון זה שאנחנו מדינה משונה, שלוקחת סרטונים משדה קרב שמתנהל ברמה היומיומית מול ארגון טרור, ומנסה להסיק מסקנות מאירוע נקודתי של חיילים בגדר המערכת".

השר המשיך: "אני חושב שעושים מהסרטון הזה הרבה מעבר למה שהוא. על מה כל המהומה? שחיילים שמחים על פגיעה באדם שנחשב למחבל כי הוא נמצא ליד הגדר? אנשי שמאל בישראל לוקחים את הסרטון הזה ועוזרים לדה-לגיטמיציה". 

האזינו לראיון המלא עם השר אקוניס:

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, התייחס גם כן לסרטון בראיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב'. אקוניס אמר כי "זה ברור שסרטון כזה לא צריך להתקיים. גם כך מלאכת ההסברה של ישראל היא קשה, אבל אני מציע לכולם שלא לחזור על הטעויות שעשה שר הביטחון לשעבר משה יעלון, שהאשים את אלאור אזריה לפני בדיקה של הצבא". אקוניס הוסיף: "פלסטיני עזתי שמתקרב לגדר, הוא איננו אזרח תמים".

תיעוד החייל היורה שהופץ ברשת:


בתגובה לדברי אקוניס בנוגע להתנהלות של יעלון סביב פרשת אזריה, מלשכתו של שר הביטחון לשעבר מסרו: "כשחוזרים על שקר פעם אחר פעם, הוא איננו הופך לאמת. יעלון התייחס לארוע הירי בחברון יחד עם ראש הממשלה והרמטכ״ל, לאחר השלמת תחקיר מבצעי".

הסרטון המדובר, שהופץ בווטסאפ, צולם מבעד למשקפת ירי, ובו נשמע חייל צועק לאחר הירי בפלסטיני: "יש! איזה סרטון, בן של זונה". בצה"ל אמרו אתמול שמדובר במקרה מלפני שלושה חודשים, וכי הנושא בבדיקה. מעבר לבדיקה באיזו יחידה מדובר ומי היו החיילים, השאלה המרכזית בבדיקה היא אם הפלסטיני שנורה באמת היה מטרה לגיטימית לירי.