יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אדלשטיין: "אין לי בעיה עם ראש הממשלה, הפתרון בטקס המשואות - מכובד"

יו"ר הכנסת התייחס למתווה שעליו סוכם בינו לבין נתניהו, ואמר כי בטקס יום העצמאות ה-70 לא יהיה שינוי מהותי. "הפתרון לא פוגע באף אחד", אמר אדלשטיין לכאן רשת ב'. האזינו לראיון
כאן הערב
10 באפריל 2018
18:29

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין התייחס הערב (שלישי) לפתרון המשבר בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו סביב טקס הדלקת המשואות, ואמר כי "הפתרון מכובד ולא פוגע באף אחד". בראיון לבני טייטלבוים בתכנית כאן הערב בכאן רשת ב' הוסיף אדלשטיין כי אין לו בעיה אישית עם נתניהו, וכי אינו רואה שינוי מהותי בטקס לאחר שהוסכם על המתווה.

האזינו לראיון המלא עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין:

יו"ר הכנסת התייחס גם לדברים שכתב לפני כשבועיים, כי אם יוכנסו שינויים בטקס הדלקת המשואות המסורתי של יום העצמאות בהר הרצל - ייתכן שהכנסת לא תיקח בו חלק פעיל. אדלשטיין דחה את ההאשמות כלפיו כי מדובר באיום ואמר כי בלקסיקון שלו אין איומים: "אמרתי שאם חלק מהאזרחים ירגישו שהם לא מיוצגים, הכנסת לא תתן לזה יד".

אדלשטיין הסביר כי הוויכוח בינו לבין נתניהו ושרת התרבות מירי רגב היה על שמירת הממלכתיות ועל המסורת. "יש המון מסורת יהודית, אך יש מעט מאוד מסורת ישראלית – הטקס אהוב על כל חלקי הציבור", אמר יו"ר הכנסת והוסיף כי הצביע עבור נתניהו בכל מערכות הבחירות האחרונות וכי ישמח לשמוע את נאומו.

הוא התייחס גם לתיעוד שבו נראה צלף של צה"ל פוגע במפגין פלסטיני במהלך האירועים בגבול עם עזה ואמר כי "לעומת הסיכונים שנשקפים למדינה בגבול הדרומי, ההתנהלות של צה"ל מופתית. צה"ל יודע לבדוק את העצמו". על המצב בסוריה אמר אדלשטיין כי הוא "משווה את המצב לסרט אימה – רואים את המתרחש, אך לא יכולים להתערב. אנחנו נותנים סיוע הומניטרי וזה מה שישראל יכולה לעשות".

ראש הממשלה ויו"ר הכנסת סיכמו היום כי נתניהו ידליק משואה בטקס יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, ולאחר מכן יישא דברים "בנוגע למגילת העצמאות". שרת התרבות מירי רגב התייחסה לסיכום ואמרה כי היא שמחה ש"ההגיון והממלכתיות גברו על השיקולים האישיים".