''נטע, נטע, נטע'': האירוויזיון מילא את כיכר רבין

כתבנו חוזר עם רשמים מהאירוע המרכזי של פרוייקט ISRAEL CALLING שנחתם אמש בדמות מופע מרהיב שכלל הופעה חיה ראשונה של נטע ברזילי עם TOY. לא היה אחד שלא קרקר
דניאל דונקלמן
11 באפריל 2018
12:00

אמש בתל אביב התקיים אירוע האירוויזיון הגדול ביותר שהיה בישראל. האירוע המרכזי של פרוייקט ISRAEL CALLING לקראת אירוויזיון 2018 נערך בכיכר רבין אל מול אלפי אנשים במופע פתוח בו הופיעו 25 ממשתתפי התחרות הקרובה בליסבון. האמנים הגיעו לארץ כחלק ממסע יח"צ אירופי לקידום האירוויזיון והשירים שלהם, ומכאן ימשיכו לאמסטרדם למופע הגדול ביותר מסוגו, בו ישתתפו 31 מאמני התחרות השנה.

דנה אינטרנשיונל, ומעריצה

אלפי החובבים והסקרנים שגדשו את הכיכר, באו מוכנים לתמוך באמנים האהובים עליהם, כשהם נושאים דגלים ושלטים. הגלויות (קטעי הפתיחה שהציגו את האמנים) עוצבו בצורת סטורי וסיכמו את המסע האירוויזיוני של האמנים עד הגיעם לארץ. בזמן ההופעות, בניין עיריית תל אביב התקשט בדגל כל מדינה שהופיעה. בלטו בהופעותיהם, צרפת, מולדובה, בריטניה, צ'כיה וכמובן, ישראל.

בניין עיריית תל אביב התקשט בדגלי אירופה

פתחו את המופע דנה אינטרנשיונל עם שירי האירוויזיון שלה, "דיווה" ו-"לילה טוב אירופה", ולהקת "פאות קדושות", מופע הדראג המצליח, שהופיע עם נאמבר שהוכן במיוחד לערב זה. במהלך המופע עלה יזהר כהן, הזוכה הראשון של ישראל באירוויזיון, לשיר את "אבניבי", וקיבל יחד עם נורית הירש, מלחינת אבניבי, מגן הוקרה לציון 40 שנה לניצחון שלו באירוויזיון 1978. כמו כן, נערכה מחווה לליס אסיה, זוכת האירוויזיון הראשון ב-1956, שהלכה לעולמה לפני מספר שבועות בגיל 94.

שיא הערב הגיע כצפוי כאשר נטע ברזילי, הנציגה שלנו לליסבון, עלתה להופיע עם הלופר המפורסם שלה לשיר את "TOY" בלייב בפעם הראשונה. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הציג את נטע ולתשואות האלפים בכיכר היא עלתה והודתה בהתרגשות על התמיכה והאהבה הרבה שהיא מקבלת.

הביצוע שכולם ציפו שלו היה מרשים, מלהיב ואנרגטי, מתובל בפירוטכניקה, ולא היה איש בקהל ובמרפסות הסובבות את הכיכר שנשאר אדיש. החשמל שהיה באוויר נתן לאלו שטסים לליסבון טעימה ממה שצפוי בדבר האמיתי, והעלה חיוכים גדולים של אופטימיות בקרב החובבים.

צפו במופע המלא