הבסיס שישראל תקפה בסוריה
צילום: סוכנות הידיעות הפדרלית

ישראל עונה לרוסיה: "התוקפנות האיראנית - היא שמערערת את היציבות בסוריה"

גורם מדיני בכיר בירושלים הגיב לאמירתה של דוברת משרד החוץ הרוסי, כי "התקיפה הישראלית ערערה את היציבות". לדבריו, איראן מאיימת על ישראל ומדינות נוספות. בשיחה קשה שהתקיימה אתמול, ביקש פוטין מנתניהו להפסיק לתקוף בסוריה
גילי כהן
12 באפריל 2018
20:31

גורם מדיני בכיר בישראל הגיב הערב (חמישי) לדבריה של דוברת משרד החוץ הרוסי, מריה זחרובה, שאמרה כי התקיפה המיוחסת לישראל בסוריה מערערת את היציבות במדינה המשוסעת. "מה שמערער את היציבות בסוריה - זו התוקפנות האיראנית וניסיונה להתבסס צבאית בסוריה, כדי לאיים על ישראל ומדינות אחרות", אמר הגורם.


השיחה שקיימו אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר הייתה קשה, ובמהלכה ביקש פוטין מישראל להפסיק לתקוף את סוריה. לדבריו, התקיפות הישראליות מערערות את ריבונותה של דמשק ואת המצב הביטחוני במדינה. על פי לשכת ראש הממשלה, נתניהו אמר לפוטין כי ישראל תמשיך לפעול כדי למנוע את התבססותה של איראן בסוריה.

קודם לכן היום התייחס בכיר בכוח אל-קודס של משמרות המהפכה באיראן, עלי שיראזי, לתקיפה שבה נהרגו אנשי ביטחון מארצו, ואמר: "לאיראן יש יכולת להשמיד את ישראל, ואם יינתן לה התירוץ, תל-אביב וחיפה יימחקו מעל האדמה. אם ישראל רוצה לשרוד עוד כמה ימים, עליה להפסיק את משחק הילדים הזה".