נתניהו וטראמפ
אמט שאבי, פלאש 90

דיווח: טראמפ שאל את נתניהו אם הוא בכלל רוצה שלום

אתר אינטרנט אמריקני מדווח על שיחה קשה בין השניים שהתקיימה לפני שנה, כשברקע נושא הרחבת הבנייה בהתנחלויות. בבית הלבן לא הכחישו, ואמרו: "היחסים טובים, אבל טראמפ יכול להיות אגרסיבי"
מערכת כאן חדשות
23 באפריל 2018
08:34

האם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מטיל ספק ברצינותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באשר לתהליך השלום מול הרשות הפלסטינית? האתר האמריקני "אקסיוס" דיווח הלילה (שני), כי בשיחת טלפון שהתקיימה בין השניים שאל טראמפ את נתניהו ישירות אם הוא בכלל מעוניין בשלום עם הפלסטינים, כשהדברים נאמרו בטון ביקורתי כלפי ראש הממשלה.

על פי הדיווח ב"אקסיוס", הנחשב לאתר בעל מקורות טובים בממשל האמריקני, השיחה בין טראמפ לנתניהו התקיימה בשנה שעברה. הנשיא ניסה לקדם אז את "עסקת המאה" בין ישראל והפלסטינים, וכעס על הרחבת הבנייה בהתנחלויות.

טראמפ סבר כי נתניהו מנסה לרצות את בוחריו, ואמר לראש הממשלה שהוא מכעיס את הפלסטינים שלא לצורך. על פי הדיווח, יועציו של הנשיא האמריקני ששמעו את השיחה הופתעו מנימת דבריו כלפי נתניהו.

גורמים בכירים בבית הלבן לא הכחישו את הדיווח. עם זאת, הם הבהירו כי לטראמפ יש מערכת יחסים קרובה עם נתניהו, וכי הנשיא מעריך את ניסיונו של ראש הממשלה לקדם את תהליך השלום – על אף האתגרים הרבים.

דוברת הבית הלבן שרה האקבי-סאנדרס אמרה בתגובה לפרסום ב"אקסיוס", כי לנשיא טראמפ יש מערכת יחסים מצוינת עם מנהיגים רבים. עם זאת, אין משמעות הדבר שהוא לא יכול להיות אגרסיבי כאשר הוא נושא ונותן עמם.