דילר

דוקותיים | הדילר שה' שומר עליו

הוא גדל כחרדי, הולך עם ציציות בחוץ - ומוכר חשיש דרך הטלגראס. עד מתי ימשיך להיות דילר? עד שייקנה את הדירה הראשונה ויימצא עבודה משתלמת
אביגיל חורי
25 באפריל 2018
15:55

17:45 בדיוק - העסקה מתחילה. בחורה שולחת לו הודעה בסיקרט, צ'אט שנמחק אחרי כמה שניות: "הי, אתה עדין באזור המרכזית?" והוא עונה: "כן, שלחי קישור לפייס וסלפי בבקשה". מפה זה מתחיל להתקדם. הוא בודק אחריה בפייסבוק, על החברים והמשפחה, העיקר שלא תהיה מקושרת למשטרה. הכל כדי שיהיה אפשר לסמוך עליה.

כל אצבע ב-300 שקל

קובי, בן 23, דילר של סמים, גדל בתור בחור חרדי מהדרום. "אחרי שאני בודק על הבן אדם אני אומר לו להגיע למקום שאני מכיר, שיש לי עליו תצפית ומניח את החתיכה. הוא לוקח את החתיכה הזאת, שם כסף והולך.

אני מוכר חשיש דרך הטלגראס. אני מת על כסף, אין עוד סיבה אחרת". הוא לוקח אולר שורף אותו עם מצית ורודה ומתחיל לחתוך את הפלטה לרצועות שוות. "זה רבע פלטה של חשיש מזן סולטן ששוקלת 24.95". מסביר קובי, אוסף את ה'אצבעות' שחתך, שוקל אתן אחת אחת ועוטף בניילון. "זה עולה באזור ה-1,000 שקל וכל אצבע שאני מוציא ב-300 שקל".

אם יבוא שוטר הוא לא יראה אותי

הוא יוצא מחדר בית המלון בירושלים. לבוש בגי'נס משופשף, כיפה עם מגן דוד, חולצה לבנה וציצית "הציצית שומרת עליי מאוד".  הוא מתקדם ומסתכל  קדימה במצח נחושה להגיע אל ההעברה הבאה. "שאני מסתובב עם קילו חשיש ברכב, אני לא דואג- השם איתי".

קובי חי ללא פחד. הוא מסתובב בסמטאות ירושלים, עובר את פסי הרכבת הקלה וממשיך לכיוון שוק מחנה יהודה. יש עליו עשר פלטות של חשיש שקנה מהבדואים בדרום. הוא עובר בין דוכני השוק הצבעוניים, שואף את אוויר ההרים הצלול כיין. "אפילו אם יבוא שוטר ואני אחזיק את הפלטות ביד, הוא לא יראה אותי".

ששת אלפים שקל בחודש

עד גיל 15 הוא היה חרדי. "לאט לאט מתחילים ללבוש ג'ינס ואז מורידים את הכיפה.  אחרי כמה זמן מתחילים לגלות קצת על סמים. בסוף, מגלים כמה מטחנה של כסף זה" מסביר קובי. לפני הטלגראס הוא הרוויח ששת אלפים שקל בחודש, הוא הצליח למכור במקסימום פלטה וחצי, שתיים בשבוע. קצת כסף. "אחרי הטלגראס זאת בערך הכנסה יומית, ששת אלפים שקל ביום".

קובי ממשיך להתקדם בשוק, חולפים על פניו שני שוטרים, הנשק שלהם מתנדנד. הוא מסתכל עליהם. "השוטרים לא מספיק בכושר והם לא מכירים את האזור. הם לא יכולים לעשות את הדברים שאני עושה". הוא צוחק וממשיך "השוטר בקושי יורד מדרגות שתיים שתיים, הוא לא יקפוץ אחריי שתי מטר".

 אני לא מרגיש עולם תחתון

לשאלה מה יקרה אם יתפסו אותו שוטרים הוא עונה בביטחון: "במקרה הכי גרוע הם יכולים לעשות קפיצה, נגיד 20 שוטרים, ואולי לתפוס אותי. ואם הם תופסים אותי, אני בלי הטלפון עליי". קובי מתחיל לצחוק. מריץ במוחו את הסיטואציה שבה תופס אותו שוטר ואומר: "אני עם שתי חתיכות עליי, מה תעשו לי? קחו אותי לתחנה אבל תשאיר לי 'בוף' ".

"אני לא מרגיש שאני עולם תחתון כי אני לא עובד בשביל מישהו ספציפי. כמה שזה מגרה להיכנס לזה: יש נשק  ובהעברה אחת אפשר לעשות עשרת אלפים שקלים." מספר קובי ומוסיף בזהירות: "אני עושה דברים שהמקסימום שאני אשב עליהם שנתיים שלוש שזה אני מוכן לשבת".  

קובי עוצר לרגע את שטף הדיבור. הוא נזכר בכל העבודות הקשות שעבד בהם בשביל לסגור את החודש, את כל המאמצים שהשקיע כדי לגרד את השמונה אלף שקל ואומר :"אני אמשיך עם זה עד שאני אעמוד על הרגליים שאני אראה שאני יכול לקנות דירה, לשלם משכנתא, להתחיל לעבוד בצורה חוקית."

 

עוד בדוקותיים

ירון דוידי, שחיין למרחקים ארוכים

הקלאסיק לימוזין - של ישי שריקי

חיי כלב