ממריאים לליסבון: המשלחת הישראלית של אירוויזיון 2018 יצאה לדרך

עם הרבה התרגשות וקרקורים מכל הסוגים המריאה אמש המשלחת הישראלית לליסבון. מה מצפה לה בשבועיים הקרובים?
דניאל דונקלמן
29 באפריל 2018
09:00

אחרי חודשים של הכנות והתרגשות, נטע וחברי המשלחת יצאו אמש לבירת פורטוגל, בתקווה לחזור עם ניצחון. אלה יהיו שבועיים עמוסים בחזרות, אירועים, מסיבות וריאיונות למכביר, והעובדה שישראל מובילה השנה בכל טבלאות ההימורים, תהפוך את החוויות שיעברו על נטע והמשלחת לאפילו משמעותיות ומסעירות יותר. 

המשלחת הישראלית רגע לפני ההמראה לליסבון. בהצלחה! 

מה מצפה לנטע ולחברי המשלחת בשבועיים הקרובים?

29/4 – יום א' – חזרות ראשונות באולם. נטע, יחד עם זמרי הליווי ושלוש הרקדניות שלה, יעלו לראשונה לבמה הנוצצת ב-ALTICE ARENA בליסבון. זהו סבב חזרות ראשון וסגור לתקשורת, כך שצילומי וידאו לא ייצאו ואנו נסתפק בתמונות ראשונות ודיווחים במלל. לאחר מכן חברי המשלחת ייצפו בתוצרים וישייפו את ההופעה לקראת החזרות הבאות.

3/5 – יום ה' – סבב חזרות שני באולם. בדומה לחזרות הראשונות, נטע והמלוות שלה יופיעו מספר פעמים נוספות. חזרות אלו יהיו פתוחות לתקשורת ונוכל לצפות במספר הצצות מההופעה המלאה של "TOY". לאחר מכן תתקיים מסיבת עיתונאים של נטע והמשלחת. יחד עם החזרות של שאר המדינות במהלך הימים הללו, נוכל לבחון באופן יותר ריאלי את הסיכויים של נטע.

5/5 – שבת – המסיבה הישראלית. המסיבה נחשבת כבר שנים לטובה שבמסיבות הרשמיות, עם אמנים רבים שבאים לתמוך ולהופיע, ועם פיתות, חומוס, פלאפל וחמוצים שמוגשים בכל פינה. 

ליסבון מתעוררת. מבט מלמעלה על ה-ALTICE ARENA (הכיפה מצד ימין), האולם בו ייערך האירוויזיון

6/5 – יום א' – השטיח הכחול וטקס הפתיחה וקבלת הפנים. ליסבון פותחת רשמית את שבוע האירוויזיון, וכיאה לכבוד המלכים שלו זוכות המשלחות, נפרש גם שטיח. בהתאם למוטיב הימי המלווה את התחרות השנה, השטיח האדום יהיה הפעם שטיח כחול שעליו תצעד נטע יחד עם נציגי כל המדינות. נטע תעבור בין גופי מדיה שונים לריאיונות ותפגוש חובבים ברחבה הצופה לנהר של מוזיאון האמנות, האדריכלות והטכנולוגיה של העיר. טקס הפתיחה וקבלת הפנים ייערכו גם הם במתחם המוזיאון.

7/5 – יום ב' – החזרה הגנרלית הטכנית וחזרת השופטים של חצי הגמר הראשון. ביום שלפני חצי הגמר בו נשתתף מתחילים לחמם מנועים לקראת המופע החי וההתרגשות תהיה בשיאה. אחר הצהריים תתקיים חזרה גנרלית שתהווה למעשה הרצה ראשונה של המופע המלא. בערב, בפני אולם מלא, תיערך החזרה הגנרלית המשודרת לצוותי השיפוט ברחבי אירופה המרכיבים 50% מהתוצאה הסופית.

8/5 – יום ג' – חזרה גנרלית אחרונה ומופע חצי הגמר הראשון. אחר הצהריים תיערך הרצה אחרונה של המופע המלא במה שקרוי "חזרת המשפחות" – חזרה בשעה המותאמת לכל המשפחה שאליה יגיעו תלמידי בתי ספר ומשפחות מקומיות מהעיר. בערב יישמעו לראשונה חצוצרות האירוויזיון וחצי הגמר ייצא לדרך. נטע תופיע שביעית בסדר ההופעה ותתמודד מול 18 מדינות אחרות על עשרה מקומות לגמר הגדול שייערך בשבת. אם נטע תעלה, היא תשתתף בסיום הערב במסיבת העיתונאים בהשתתפות נציגי המדינות העולות.

הבמה בפעולה במסגרת עבודות ההקמה לקראת האירוויזיון

החזרות הגנרליות של הגמר ייערכו במתכונת דומה לחצאי הגמר, והגמר הגדול ייערך במוצאי שבת, ה-12/5. בהצלחה נטע! 

את המש-אפ של אירוויזיון 2018 כבר ראיתם?

עוד אירוויזיון כאן