צפו בנטע בחזרה הראשונה בליסבון

החזרה הראשונה של נטע עם השיר "TOY" חשפה קימונו מיוחד, עמדת לופר נוצצת וקיר של חתולי מזל יפניים
דניאל דונקלמן
29 באפריל 2018
19:00

נטע ברזילי עלתה הערב לחזרה הראשונה על במת האירוויזיון בליסבון עם  "TOY". זה היה סבב החזרות הראשון שלה, וזו הייתה ההזדמנות הראשונה של המשלחת לראות איך הבימוי וההעמדה מתחברים ועוברים במסכים.

מסתמן שההופעה תהיה בין המושקעות שנראו בתולדות ישראל בתחרות, וכי היא משתלבת נפלא עם הפרסונה המיוחדת של נטע. הסטיילינג וההעמדה הן על טהרת הפופ האסייתי – עמדה מוארת עליה מותקנים שלושה לופרים, קירות שעליהם מונחים 122 חתולי מזל סינים, עשן סגול, קימונו ורוד, ולוק מוקפד ומהודק. 

צילום: Andres Putting, eurovision.tv

נטע ושלוש הרקדניות שאיתה נתנו הופעה אנרגטית ודינמית, ולוו בשני זמרי ליווי הנסתרים מהבמה. הן ניצלו את כל חלקיה של הבמה, כולל את טבעת הבמה הקדמית ואת הגשר שנמצא בצידה. הציפיות מהחזרות היו מאוד גבוהות ונדמה שנטע וצוותה עמדו בהן, על אף השינוי בסטיילינג מהקליפ.

יש לזכור כי זהו סבב חזרות ראשון, המתאפיין בהופעות שהן בעיקרן טכניות, בוסריות, ולא בהכרח במלוא כוחן. סבב החזרות השני יתקיים ביום חמישי והוא יהיה פתוח לתקשורת לאחר שיופים ושיפורים של המשלחת. נטע והצוות שלה יריצו מספר פעמים נוספות את ההופעה, ולאחר מכן תהיה אינדיקציה ברורה יותר על מצבנו לפני המופעים החיים.

צילום: Andres Putting, eurovision.tv

לאחר החזרה נטע השתתפה במסיבת עיתונאים ראשונה בה הפגינה את האקס פקטור האמיתי שלה, החן והקסם האישי. מאוד קל להתאהב באותנטיות והכנות שלה. היא סיפרה על הטירוף סביבה ועל האהבה והתמיכה שהיא מקבלת, כמו גם על המפגשים עם החובבים בעולם ועל מפגש עם מעריצה נרגשת באמסטרדם כאחד הרגעים בהם הבינה שמה שקורה סביבה הוא דבר מיוחד שהיא לא מסוגלת לתפוס מרוב שהוא גדול. היא ביצעה מספר שורות של "כאן", השיר שייצג את ישראל באירוויזיון 1991, יחד עם מנחה מסיבת העיתונאים, בעברית, למרבה הפתעתה.

נטע שרה את ''כאן'' עם מנחה מסיבת העיתונאים הפורטוגלי 

נטע סיפרה על כך שהיא אינה מאמינה או מסתמכת על מזל אלא על עבודה קשה, שינה טובה והקשבה לללב שלה. עם זאת היא נושאת עמה קמע, טבעת שהייתה שייכת לסבתה שנפטרה. היא סיפרה על הכבוד שהיא חשה נוכח הסיכויים הרבים שמעניקים לה בתחרות כאדם ויוצרת שחושבת ונראית מחוץ לקופסה, ושיצירתיות היא דבר שהיא חורטת על דגלה.

כשנשאלה על הקרקורים בשיר, היא סיפרה על המסר המעצים של השיר, ועל כפל המשמעות של הקרקורים. נטע וסתיו בגר, מכותבי השיר, חיפשו צליל שיתאים למסר שבריונות נובעת מפחד, ותרנגולת, כינוי לפחדן באנגלית, היה הדימוי המושלם. כמו כן צליל הקרקור, BAKA, משמעותו "טיפש" ביפנית, דבר שמשתלב עם אווירת הפופ האסייתי של השיר. 

עוד אירוויזיון כאן