צילום: Shutterstock

הכירו את השופטים של ישראל באירוויזיון 2018

צוות השיפוט יקבע את ההצבעה של ישראל, יחד אתכם, הצופים בבית
מערכת כאן אירוויזיון
01 במאי 2018
07:15

איגוד השידור האירופי פרסם אמש (ב') את שמות השופטים מהמדינות השונות, שדירוג השירים שלהם יהווה 50% מההצבעה של כל מדינה, ויושלם עם הצבעות הצופים בבית שיהוו 50% נוספים.

כל צוות מורכב מחמישה חברים בתעשיית המוזיקה המקומית של כל מדינה, ויחליט כיצד לדרג את השירים השונים בהתבסס על צפייה בחזרה הגנרלית שתיערך לפני השידורים החיים (חצאי הגמר והגמר). 

אלו הם חברי צוות השיפוט הישראלי, כפי שנבחרו על ידי כאן: 

איה כורם - זמרת ויוצרת זוכת פרסים, בוגרת רימון. הלהיט שלה "קיץ" זכה להצלחה אירופית נאה (מקום ראשון בנורווגיה), ולהיטה "שיר אהבה פשוט" היה השיר המושמע ביותר ברדיו הישראלי ב-2006. פורצת דרך בכל הנוגע לזכויות מוזיקאים.

אליקו – משדרני הרדיו הבולטים של ישראל, משדר תוכנית יומית מוכרת ואהובה ברדיו לב המדינה (91FM). הזניק קריירות של אמנים רבים בז'אנר הים-תיכוני.

דפנה לוסטיג - עיתונאית, מבקרת מוזיקה ושדרנית רדיו ותיקה. כותבת עבור האתרים והעיתונים הגדולים במדינה (YNET, וואלה!, ידיעות אחרונות, מעריב, רייטינג). מגישת תוכנית בוקר יומית ברדיו תל אביב (102FM).

יעקב למאי – ממפיקי המוזיקה והמעבדים הוותיקים בישראל, זוכה פרס אקו"ם למעבד השנה לשנת 2014. עבד עם מיטב האמנים בארץ בדור האחרון, ואחראי ללהיטי רדיו רבים. מכותבי "יום הולדת" שייצג את ישראל באירוויזיון 1999 בירושלים והגיע למקום החמישי.

גל אוחובסקי – מוותיקי עיתונאי התרבות והבידור בארץ, בעל נגיעות רבות עם עולם האירוויזיון. בהיותו יוצר קולנוע בולט בישראל, שסרטיו זכו להצלחה בינלאומית, הפיק את פס הקול לסרטיו וזכה בפרס האקדמיה לטלוויזיה.

ומי יפרשן את אירוויזיון 2018? 

כמה עובדות מעניינות על צוותי השיפוט מהמדינות השונות:

- השופט הצעיר ביותר, בן 16 בלבד, מגיע מאסטוניה, המבוגר ביותר, בן 74, נמנה על צוות השיפוט הקרואטי. 

- הגיל הממוצע של השופטים הוא 40.8, מספר חודשים מעל ממוצע הגילאים של שופטי השנה שעברה.

- צוותי השיפוט נחלקים ל-102 שופטות ו-113 שופטים.

- צוותי השיפוט של גיאורגיה, בלארוס וליטא מלומדים במיוחד: כל החברים בצוותים אלו מחזיקים בתואר פרופסור. 

- בין הצוותים המקבילים בחו"ל תמצאו אמני עבר של התחרות ממדינות רבות, כולל שתי זוכות אירוויזיון – ניב קאוואנה מאירלנד (1993) ואמילי דה פורסט מדנמרק (2013).