נטע
צילום: Andres Putting

משדר חגיגי: נטע ו-TOY בגמר אירוויזיון 2018

הביצוע של נטע זכה לתשואות נלהבות מהקהל. התוצאות יתפרסמו סמוך לשעה 2
מערכת כאן אירוויזיון
12 במאי 2018
19:10
עודכן ב 23:38

אחרי אינספור הכנות, חזרות ותנודות בטבלאות הסיכויים לזכייה, הרגע הגדול באמת של נטע הגיע. בשעה 22:00 יחל אירוע הגמר בהשתתפות הנציגה הישראלית, בסופו נדע מי המנצחת הגדולה של האירוויזיון ה-63 במספר. 

הצטרפו לשידור החי


במהלך הגמר נרשמה תקרית מוזרה, כאשר אדם התפרץ לבמה בזמן ההופעה של בריטניה, וחטף לזמרת SuRie את המיקרופון. בריטניה קפצה בעקבות האירוע מהמקום ה-18 למקום ה-10 בטבלאות ההימורים. לזמרת הבריטית הוצע להופיע שוב עם השיר, אך היא אמרה שהיא גאה בהופעה שלה וסירבה. 


מוקדם יותר הערב, בירך נשיא המדינה רובי ריבלין את הנציגה הישראלית: ''מדינה שלמה מאחורייך''.


ישראל תופיע כשיר מספר 22 מתוך 26. מדובר בשיבוץ טוב מאוד, ממש כמה שירים לפני פתיחת ההצבעה. בשנה שעברה שלושה מהשירים שאיישו את החמישייה המובילה הגיעו מקבוצת השירים האחרונה. בנוסף, TOY עם ההופעה הקצבית שלו יכול להתבלט בין המטאל של ההונגריים שיופיעו לפנינו, ובין הרוק-קאנטרי של ההולנדיים, שיעלו אחרינו. 


נטע תניף? גביע האירוויזיון. צילום: Andres Putting

בוידאו: המשתתפים בגמר הערב, על פי סדר ההופעות

התחרות לא תהיה קלה, במיוחד לאור שיבוץ השירים - בין עשרת השירים האחרונים אפשר למצוא שירים חזקים מאוד כמו אלו של מולדובה, קפריסין, פינלנד, בולגריה, שוודיה וכמובן, ישראל. מצד אחד, זה עשוי להעיר ולעורר עניין בצופים, מצד שני זה עשוי לעייף אותם, בטח כשמדובר בשירים הנועלים מופע ארוך של 26 שירים.

הנהנית העיקרית מסדר השירים היא מי שמסתמנת כמתחרה המובילה שלנו וחברתה של נטע, אלני פוריירה מקפריסין. היא ולהיט הקיץ השורף שלה משובצים לשיר לפני אחרונים כשיר מספר 25 בין שתי בלדות, אירלנד הנוגה ואיטליה הרצינית. נדמה שהפקת המופע שמה את הז'יטונים שלה על פוריירה כעל זוכה פוטנציאלית ובחרה בה להיות אקורד הסיום של התחרות, רגע לפני פתיחת קווי ההצבעה.

מדינות נוספות שסדר השירים מחמיא להן הן שלוש מהמדינות ששוריינו לגמר, גרמניה, צרפת ואיטליה, ששובצו כשירים מספר 11, 13 ו-26 בהתאמה. גרמניה בבלדה מרגשת ביותר על הסיפור המשפחתי של הזמר משובצת בין שני שירים משפת מקור. צרפת המהפנטת שמגיעה כאחת מהפייבוריטיות לזכייה עם שיר פופ סופר-רדיופוני ואפקטיבי, תופיע בין הרוק האלבני לפופ הצ'כי ויכולה גם היא להתבלט. איטליה במסר פציפיסטי נוקב תנעל את המופע.

מי שמסתמנים ככוכבים הנופלים של התחרות הן אסטוניה ונורווגיה שלאחר ההופעות ירדו בסוכנויות ההימורים לתחתית העשיריה הראשונה. השירים שלהם שובצו בחלקו המוקדם של המופע, כשירים מספר 6 ו-7 בהתאמה.

בחזרה לנטע. בערוץ הרישמי של תחרות האירוויזיון ביוטיוב, זכה השיר TOY ליותר מ-25 מיליון צפיות, ובכך הפך לעשירי הנצפה ביותר בתולדות האירווזיון. כל זאת בתוך חודשיים בלבד. 

איך מצביעים?

לאחר שנציגי כל המדינות המשתתפות בגמר יסיימו להופיע, ייפתח בפני הקהל במדינות המשתתפות חלון של 40 דקות להצבעה לשירים האהובים עליהם. בישראל תתבצע ההצבעה באמצעות מסרון (SMS) למספר 7070. 

צפו בביצוע של נטע בחצי הגמר הראשון