אבו מאזן
צילום: אי-פי

אבו מאזן: "השגרירות בירושלים היא התנחלות חדשה; האירועים בעזה הם טבח"

יו"ר הרשות הפלסטינית אמר כי בעקבות הרג עשרות בני אדם בגבול הרצועה, דגלי פלסטין יורדו לחצי התורן: "לא נעצור את ההתנגדות הלא אלימה". לדבריו, בקרוב יתקבלו החלטות חשובות בנוגע ליחסים עם ישראל וארה"ב
סולימאן מסוואדה
14 במאי 2018
19:53

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן התייחס היום (שני) לאירועים ברצועת עזה ולהעברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, ואמר כי "השגרירות היא התנחלות חדשה". את הדברים אמר אבו מאזן בפתח ישיבת ההנהגה הפלסטינית ברמאללה והוסיף כי מה שקרה היום בעזה הוא "טבח".

עוד אמר יו"ר הרשות כי בעקבות מותם של עשרות הפלסטינים במהומות בעזה, הוחלט להוריד את הדגלים הפלסטיניים לחצי התורן ולהכריז מחר על שביתה כללית. "עמנו לא יעצור את ההתנגדות הלא אלימה עד להקמתה של מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים", אמר אבו מאזן.

לדברי אבו מאזן, הפלסטינים לא יקבלו את העסקה של הממשל האמריקני, לאחר שסוגיות ירושלים והפליטים הוסרו מהשולחן. הוא הוסיף כי ההנהגה הפלסטינית צפויה לקבל החלטות חשובות בנוגע ליחסים עם ישראל, ארצות הברית והמוסדות הבינלאומיים. 

לאורך היום הפגינו כ-40 אלף פלסטינים בכמה מוקדים לאורך גדר הגבוךל ברצועת עזה. רבים מהם התפרעו והתעמתו עם כוחות צה"ל. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על לפחות 52 הרוגים ועוד כ-1,000 נפגעים בעימותים. צה"ל חיסל שלושה מחבלים חמושים לאחר שניסו להניח מטען סמוך לגדר במרחב רפיח.


חיל האוויר תקף חמש מטרות באזור ג'בליה, בהן עמדות חמאס. זאת, לאחר שבוצע ירי לעבר כוח צה"ל באזור. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. כמו כן, צה"ל זיהה עוד שתי חוליות של מחבלים - אחת באזור ג'בליה, שפתחה באש לעבר כוחות צה"ל, ואחת באזור חאן יונס. הפלסטינים דיווחו על תקיפה נוספת של צה"ל במערב העיר עזה. האירועים מתרחשים ברקע העברת השגרירות האמריקנית לירושלים ויום הנכבה שיחול מחר.