צילום: פלאש 90

לוחם דובדבן נפצע אנוש מחפץ שהושלך אליו במהלך מעצר סמוך לרמאללה

החפץ הכבד הושלך לעבר החייל ופגע בראשו במהלך פעילות למעצר מבוקשים במחנה הפליטים אל עמרי. הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מצה"ל נמסר כי האירוע מתוחקר
רועי שרון וכרמל דנגור
24 במאי 2018
11:35

לוחם ביחידת דובדבן של צה"ל נפצע באורח אנוש מאבן שיש שהושלכה לעברו ופגעה בראשו, הבוקר (חמישי) במחנה הפליטים אל עמרי הסמוך לרמאללה. האירוע התרחש במהלך מעצר של מבוקשים בתוך מחנה הפליטים.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי הלוחם נפגע מחפץ כבד שנזרק לעברו ופגע בראשו במהלך מעצר מבוקשים החשודים בפעילות טרור. הוא פונה לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, ובצבא מסרו כי האירוע מתוחקר. 

באירוע אחר, לוחמים של משמר הגבול עצרו הלילה מחבל פלסטיני בשנות -20 לחייו, שירה אל מחסום המנהרות מדרום לירושלים. לא היו נפגעים בקרב הכוחות שהיו במחסום.


הפלסטיני ביצע את הירי בסביבות השעה 04:00 מאזור העיירה אל-ח'דר, סמוך לבית לחם. תצפית של גדוד האיסוף "ניצן" הממוקמת באזור זיהתה את היורה, וכיוונה צוות של לוחמי מג"ב וצה"ל שיצאו לסריקות.

במהלך המרדף אחריו, ביצע המחבל ירי נוסף לעבר רכב של לוחמי מג"ב. בסופו של דבר נעצר המחבל, תושב בית סאחור, כשהוא פצוע קל. על גופו נמצאה סכין, ובסמוך למקום המעצר אותרו גם אקדח מסוג FN, שבאמצעותו ככל הנראה ביצע את הירי.