צילום: דיוויד כהן, פלאש 90

מאבטח בבית ספר יסודי חשוד שהראה סרטים פורנוגרפיים לתלמידים

האירוע התרחש במועצה האזורית מטה יהודה כבר לפני כמה חודשים, אך בית הספר לא דיווח עליו למשרד החינוך או למועצה. רק בימים האחרונים הוחלט להגיש תלונה במשטרה נגד השומר - שפוטר
ורד פלדמן
24 במאי 2018
23:12

מאבטח בבית ספר יסודי במועצה האזורית מטה יהודה חשוד שחשף תלמידים לסרטים פורנוגרפיים במהלך יום הלימודים - כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

האירוע התרחש בבית ספר יסודי במועצה אזורית מטה יהודה לפני כמה חודשים, אך במוסד החינוכי לא דיווח על המקרה למשרד החינוך ולמועצה האזורית, על פי הנהלים. רק לפני כמה ימים הודיעו בבית הספר להורים על הגשת תלונה נגד איש צוות, והשומר פוטר.

במשרד החינוך מסרו בתגובה כי "מדובר באירוע חמור שבעקבותיו פוטר המאבטח. מחוז ירושלים ערך בדיקה בנושא ומצא כי בית הספר פעל בניגוד לנהלים וכי עניינו מצוי בטיפולם של גורמי המקצוע. במקביל רענן המחוז בקרב כלל מוסדותיו את הנהלים המחייבים אותם במקרים מעיין אלה".


מהמועצה האזורית מטה יהודה נמסר: "עם היוודע המדובר למועצה, הופסקה עבודתו של השומר בבית הספר באופו מיידי ואף הוגשה תלונה למשטרה. המועצה בודקת כעת מדוע הובא המידע לא בזמן אמת ותפעל כדי שמקרים כאלה לא יישנו".

אתמול פורסם כי במשטרה חוקרים שישה מקרים נוספים של מעשים מגונים קשים שביצע המורה הפדופיל שאול שמאי בתלמידי בית הספר היסודי בצפון תל אביב שבו לימד. בסך הכל, 12 תלמידים נוספים התלוננו לאחר הקראת גזר הדין שלשום של שמאי, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בתלמידות. בחלק מהמקרים נגע המורה המחליף באיברי המין של תלמידים ותלמידות בכיתה ב', כיתה נוספת לזו שבגינה הורשע. במשטרה חושדים שהמספר האמיתי של הנפגעים גבוה הרבה יותר.