כדורסל
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

משבר ליגת העל בכדורסל הסתיים; המשחקים יתחדשו

ארגון השחקנים ומנהלת הליגה הגיעו להסכמות בנוגע לחוק הרוסי ולשיתוף שחקנים זרים. השרה רגב בירכה על ההסכם: "הצלחנו לעמוד בהבטחתנו לאוהדים"
עופר חלפון וליאן וילדאו
25 במאי 2018
12:46

משבר ליגת העל בכדורסל הסתיים, ומשחקי הליגה צפויים להתחדש בשבוע הבא, זאת לאחר שארגון השחקנים והמנהלת הגיעו היום (שישי) להסכמות. לפי המתווה בין הצדדים, שהושג בתום לילה של דיונים, בעונה הבאה יימשך החוק הרוסי, הקובע כי חובה לשתף שני שחקנים ישראלים בחמישיית ההרכב.

בנוסף, הוסכם כי קבוצה שתשתף פחות מארבעה שחקנים זרים תזכה בבונוס כספי, ומנגד קבוצה שתבחר לשחק עם שישה זרים תחויב בפיצוי שיועבר למנהלת. את גובה הפיצוי תקבע ועדה שתוקם בראשות מנכ"ל משרד הספורט.

עוד נקבע בהסכם כי בעונת 2019/2020 יתבטל החוק הרוסי, והוועדה בראשות מנכ"ל משרד הספורט תקבע את גובה הפיצויים שישלמו הקבוצות והבונוסים שיקבלו בגין שיתוף שחקנים זרים. כל ההחלטות בנושא יתקבלו בשיתוף ארגון השחקנים.

במסיבת עיתונאים משותפת של משרד הספורט, מנהלת הליגה וארגון השחקנים בירכה שרת הספורט, מירי רגב, בירכה על ההסכם ואמרה: "זה לא היה פשוט, אבל הצלחנו לעמוד בהבטחתנו לאוהדים - להחזיר את השחקנים לפרקט ולסיים את העונה המותחת הזו בכבוד הראוי לה. הוועדה שתוקם תבנה פתרון לטווח ארוך שישים בראש סדר העדיפויות את טובת הכדורסלן הישראלי".

אתמול דווח כי הצעת הפשרה של מנהלת הליגה נדחתה על ידי השחקנים, שממשיכים בשביתה, ולכן תבוטל עונת הכדורסל הנוכחית. בהודעת המנהלת אתמול נמסר כי "שביתת השחקנים מונעת את המשך העונה, בהיעדר שחקנים לא ניתן לקיים משחקי ליגה. לאור אילוצי לוחות זמנים, וגורמים אובייקטיביים נוספים, במצב הנתון לא ניתן להמשיך את העונה".