ההפגנות בגבול הרצועה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

מחבלים השליכו מטען לעבר כוח צה"ל וחדרו לישראל; הכוח הגיב בירי והמחבלים ברחו

כ-80 מתפרעים נפצעו בהפרות הסדר האלימות בגבול עם רצועת עזה. קצתם נפצעו מירי והשאר משאיפת גז מדמיע. כותרת המחאה היום - "ממשיכים על אף המצור". זהו יום השישי התשיעי ברציפות שמקיימים ברצועה את "תהלוכות השיבה"
דנה בן שמעון ואיציק זוארץ
25 במאי 2018
17:53
עודכן ב 19:49

שלושה מחבלים השליכו הערב (שישי) מטען חבלה לעבר כוח צה"ל בגבול עם רצועת עזה. המטען התפוצץ, והמחבלים חדרו לשטח ישראל באזור נחל עוז. לא היו נפגעים לכוחותינו שהשיבו בירי והניסו את המחבלים בחזרה לשטח הרצועה.


כלי תקשורת בעזה דיווחו כי בהפגנות האלימות על גדר הגבול נפצעו כ-80 מתפרעים, קצתם מירי חי, והשאר משאיפת גז מדמיע. על פי הדיווחים, כמה קבוצות של צעירים פלסטינים הפרו את הסדר במרחב הגדר, הבעירו צמיגים ושיגרו עפיפוני תבערה אל שטח ישראל.

זהו יום השישי התשיעי ברציפות שמקיימים בעזה את תהלוכות השיבה. כותרת המחאה היום הייתה "ממשיכים על אף המצור". דובר משרד הבריאות בעזה מסר כי מת מפצעיו פלסטיני בן 24 שהשתתף בעת האחרונה בהפגנות על גבול הרצועה.

מוקדם יותר היום פרצה שריפה גדולה ביער כיסופים שבעוטף עזה ובאזורים סמוכים כתוצאה מעפיפוני תבערה שהופרחו מהרצועה. הושגה שליטה על האש ביער כיסופים, אך השריפה התפשטה לשלושה מוקדים נוספים. שריפה הוצתה גם בשני מוקדים ביער בארי ובסמוך לקיבוץ ניר עם.


ביום שישי שעבר התקהלו כ-1,000 מפרי סדר אלימים בחמישה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. בעומק השטח היו מספר אלפים בודדים. המתפרעים יידו אבנים והבעירו צמיגים. הפלסטינים דיווחו על 56 נפגעים משאיפת גז מדמיע ומירי חי. ראשי חמאס איסמעיל הנייה ויחיא סינוואר באו לפנות ערב למוקדים השונים במזרח הרצועה.

מוקדם יותר החודש, ביום העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, הפגינו במוקדים שונים בגבול הרצועה כ-40 אלף פלסטינים. 62 נהרגו, מתוכם 50 אנשי חמאס. בנוסף, כ-2,000 נפצעו במהלך עימותים עם כוחות צה"ל סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה - כך על פי משרד הבריאות בעזה.