חיילות במג"ב
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הטרדה מינית במג"ב: לוחמת התלוננה על קצין בכיר

הלוחמת סיפרה על שתי פעילויות מבצעיות כביכול, בהן הקצין הטריד אותה. הקצין טען בחקירתו כי חיבק ונישק את החיילת כחלק מפעילות מבצעית וביקש להיבדק בפוליגרף
כרמלה מנשה
25 במאי 2018
22:50

לוחמת מג"ב התלוננה כי מפקד בכיר בחיל הטריד אותה מינית ועשה בה מעשים מגונים. כך פורסם הערב (שישי) ב"חדשות השבוע" בכאן 11. הקצין, שמשרת ביחידה מובחרת, טען בחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים כי חיבק ונישק את החיילת כחלק מפעילות מבצעית שלגביה, לטענתו, לא קיים נוהל.


הלוחמת סיפרה כי הקצין הזמין אותה להצטרף אליו לשתי פעילויות מבצעיות כביכול וכי היא נדרשה שלא לספר על עליהן לאיש. בפעם הראשונה לקח אותה הקצין ליער חשוך ואמר לה, לדבריה, שהוא מתחזה לבן הזוג שלה. הוא ביקש מהחיילת להתייצב מולו והחל לגעת בה, לנשק אותה ולהצמיד אותה אליו.

כשבועיים לאחר המקרה הראשון סיפרה הלוחמת כי הקצין הזמין אותה לפעילות נוספת באזור יפו, שם התחפש לשייח' ערבי וביקש ממנה לצלם אותו. גם שם, לטענתה, הצמיד אותה אליו ונישק אותה. בפעם הזאת חשדה הלוחמת שזו אינה פעילות מבצעית והגישה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים. הקצין הוצא לחופשה ודרש מצדו להיבדק בפוליגרף.

תגובת משטרת ישראל: "ככל שיאומתו החשדות, הרי שהתנהגות מעין זו פסולה ואינה עולה כלל בקנה אחד עם הערכים ונורמות ההתנהגות המצופות מכל קצין ולוחם המשרתים בחיל. מיד עם היוודע המקרה החריג, גורמי הפיקוד במג״ב ניגשו יחד עם הלוחמת להגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים, נפתחה חקירה והקצין הורחק מהיחידה.

"מטבע הדברים, אנו מנועים מלפרט אודות המקרה שעה שהחקירה עדיין מתנהלת, אולם נציין כי עם קבלת ממצאי החקירה הראשוניים, הוצא הקצין לחופשה כפויה לאלתר ובהמשך יוזמן לשימוע לשקילת המשך שירותו", נכתב בהודעת המשטרה.