השר נפתלי בנט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בנט: לא מדברים עם חמאס, אך בוחנים רעיונות בנוגע לעזה

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני התייחס למדיניות ברצועה: "אני מאמין בשיקום. אין לנו עניין שיהיה שם רע - אך שיחזירו את הבנים", אמר בנט. על הסמכת הקבינט להכריז על מלחמה: "נתניהו - האחרון שמחפש לאגור אצלו סמכות בלעדית"
בחצי היום
27 במאי 2018
12:45

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט התייחס היום (ראשון) למדיניות של ישראל מול רצועת עזה וחמאס ואמר כי ישראל לא מדברת עם ארגון הטרור, אבל "בוחנת רעיונות אחרים". בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', ציין כי הוא מאמין בשיקום של עזה, אך בשני תנאים – "שהבנים יחזרו הביתה ולא תיבנה מחדש מדינת טרור".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב':

השר התייחס לחוק שמאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון אביגדור ליברמן להחליט על יציאה למלחמה ואמר כי יש תמימות דעים בנוגע לכך שהסמכות צריכה לעבור מהממשלה לקבינט והביע תמיכה בנתניהו: "ראש הממשלה הוא האחרון שמחפש לאגור אצלו סמכות בלעדית ליציאה למלחמה, להיפך, הוא תמיד מעדיף לשמוע עוד עמדות ולהתחלק באחריות. נתניהו לא מחפש את מה שמאשימים אותו".

בנט ענה לשאלה על חקירות שרים בממשלה, ובפרט על פרשת השר חיים כץ ואמר כי הוא משוכנע שכץ יפעל לפי החוק. לגבי חקירות ראש הממשלה אמר בנט כי יש חוק שקובע שראש הממשלה לא חייב להתפטר. "אם יגישו כתב אישום, נתכנס ונקבל החלטה", אמר יו"ר הבית היהודי ושר החינוך.


הבוקר תקף צה"ל באמצעות טנק עמדת תצפית של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה למטען שהונח אמש סמוך לגדר ונוטרל על ידי כוח של הצבא. המטען התפוצץ במהלך הנטרול. לפי משרד הבריאות בעזה, בתקיפה נהרגו שני מחבלים, אדם נוסף נפצע קשה. ההרוגים, בני 25 ו-28, משתייכים לזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי.

אמש תקף חיל האוויר מתחם צבאי של חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה לחדירת מחבלים מהרצועה לשטח ישראל בסוף השבוע ובשל "ניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות". קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי חיל האוויר מבצע תקיפות נגד מתקנים של חמאס באזור רפיח וחאן יונס. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים.