אורית נבון
צילום מסך

"מר מניפולטור, שלא תעז להשתמש בסרטון שלי כדי להצדיק סרבנות גט"

סרבן הגט ירון אטיאס הכעיס מאוד את אורית נבון: הוא השתמש בסרטון שביימה כדי להצדיק את "אחד הפשעים הכי מתועבים שגברים יכולים לבצע כלפי נשים". עכשיו באה התגובה
אורית נבון
27 במאי 2018
17:27

סרבן הגט ירון אטיאס הפך לידוען. ההרחקות שהטיל עליו בית הדין הרבני כדי שיתבייש ויתרצה, לא עזרו, להיפך, אטיאס פצח במסע יחסי ציבור אינטנסיבי: מתראיין בכל מקום, מוזמן לכנסת, תיכף יבוא להשקות כדי לקבל משקפי שמש חינם.

מה שהכי מטלטל זה שאטיאס שיתף בפייסבוק סרטון שביימתי על גברים שסובלים מניכור הורי וכתב: "הנה הצד השני במשוואה. סרבנות גט זה פשע בין מבוגרים, ניכור הורי זה פשע כלפי חסרי ישע".

גם אשתו חסרת ישע בתוך הכלוב שאטיאס ארגן לה. הוא משתמש בסרטון שיצרה אישה כדי להצדיק את אחד הפשעים הכי מתועבים שגברים יכולים לבצע כלפי נשים, ואנשים נופלים בזה – משתפים, מתלבטים.

אין כאן משוואה, אין כאן שני צדדים שווים – יש גבר סוהר ואישה אסירה. בכלל, מה קשור שוויון, הרי גבר שאשתו מסרבת לתת לו גט יכול, לפי ההלכה, לשאת אישה שנייה ולהמשיך בחייו. אישה מסורבת גט - חייה נעצרו. אנשים דנים בכובד ראש בזכותו של הגבר לסרב לתת גט ולא שואלים למה מלכתחילה להפקיד כוח בידיו?

כאן מתחיל חוסר הצדק – בעצם האפשרות של גבר לעגן את אשתו. העובדות הן: ירון אטיאס, אתה לא סובל מניכור הורי. הילדים שלך מחכים לך ארבע שעות בשבוע וכל שבת שנייה, אבל אתה לא בא. בראיונות אתה מסביר כי הרחיקו אותך מהיישוב ולקחו לך את רישיון הנהיגה, ולכן אינך יכול להגיע לילדיך. תן גט ותקבל את הרישיון בחזרה.

מר מניפולטור, שלא תעז להשתמש בסרטון שלי כדי להצדיק סרבנות גט. "את תישארי אשתי לעד. אם לא תהיי נשואה לי, לא תהיי נשואה לאף אחד", כתב אטיאס לאשתו כשהוא מנצל את הדת כדי להשתמש באדם אחר ומצפה להבנה. כל עוד אתה לא נותן גט לאשתך אתה פושע, ירון אטיאס.

תגובתו של ירון אטיאס: "אין לי במה להתבייש, אני מאוד גאה להילחם על זכותי כהורה שווה ועל טובת ילדיי, ועל זכותם לאבא. אשתי אינה חסרת ישע, לא מעט בזכותי. היא חזקה ממני כלכלית ומחזיקה את ילדיי ואותי כבני ערובה שלה.

"האבסורד הוא שעל אף ששנינו מבוגרים, היא גיבורה על חלשים ועל חסרי ישע באמת – על הילדים שלנו. מי את גברת נבון, שכמו אשתי תחליטי בכוחנות וחוצפה שההורות שלי צריכה להיות פחות מבייביסיטר, ולמרות שאני הרבה יותר אבא ממה שאתן אימהות.

"את יכולה לכעוס עד מחר. אני עושה שימוש נבון וטוב במשהו שכספי המסים שלי אפשרו לך להכין ולקבל באמצעותו פרנסה. גם את וגם אשתי לא מבינות שאנחנו שותפים. אני שותף איתך בסרטון ואשתי שותפה איתי בילדים שלנו. שנינו לא באמת יכולים לעזוב את השותפות הזאת, גם אם אנחנו לא מתים אחד על השני.

"אז כדאי שתלמדי לדבר אליי יפה ולכבד אותי. אם אשתי תנהג כך, היא תהיה חופשייה וילדינו יהיו מאושרים. זה רק בידיים שלה. קחי בחשבון ששיימינג הוא בומרנג, אז אל תתלונני אם אני עושה שימוש טוב ממך במה שאת יצרת".