צילום: פלאש 90

ביהמ"ש העליון דחה את ערעורו של מנהיג הכת הסדיסטית מירושלים

האיש הורשע ב-2013 בעבירות אלימות ומין קשות ובהתעללות בנשותיו ובילדיו הקטינים: "שיעבד את קורבנותיו לחיי אלימות פיזית, מינית ופסיכולוגית, לצורך סיפוק צרכיו"
אמוץ שפירא, ורד פלמן
27 במאי 2018
18:52
עודכן ב 21:31

בית המשפט העליון דחה הערב (ראשון) את ערעורו של ראש הכת הסדיסטית מירושלים, והותיר על כנה את הרשעתו משנת 2013 בעבירות של החזקה בתנאי עבדות, ובביצוע עבירות מין קשות, אלימות והתעללות בנשותיו ובילדיו הקטינים. הוא נידון בבית המשפט המחוזי בירושלים ל-26 שנות מאסר, ועוזרו לשש שנות מאסר.

בכך דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו השניים, ומנגד את ערעור המדינה, שביקשה להחמיר את העונש. מנהיג הכת, בן 63, נמנה על אחת הקבוצות בחסידות ברסלב וחי במשך שנים תחת קורת גג אחת עם שבע נשותיו ו-17 ילדיו. בפסק הדין נקבע כי הוא שלט בנשותיו וילדיו באמצעות אישיותו הכריזמטית והמניפולטיבית ובהסתמך על האמונה הרוחנית-דתית המשותפת לבני המשפחה. "בכך שיעבד את קורבנותיו לחיי אלימות פיזית, מינית ופסיכולוגית, וזאת לצורך סיפוק צרכיו הכלכליים ויציריו המיניים המעוותים, "נכתב בפסק הדין.

עוד נקבע כי ראש הכת "שלל את חירותם של הקורבנות, תוך שהוא ניתק אותם ממסגרות חייהם הקודמות ובודד אותם מבני משפחתם". עוד נקבע בפסק הדין, כי עוזרו של ראש הכת "שימש כשותפו וסייע לו, הגם שבאופן פסיבי, לביצוע חלק מהעבירות". לפיכך נדחה גם ערעור העוזר על הכרעת הדין המרשיעה, שניתנה בעניינו בבית משפט.

ארבע מנשות ראש הכת הסדיסטית מירושלים הביעו צער על ההחלטה: "אנו נפעל ונפנה למשפט חוזר ולא נשקוט עד לזיכויו המלא", מסרו. עורכות דינו של האסיר, עו"ד רלי אבישר רווה ועו"ד סוזי עוזסיני ארניה, אמרו כי ההחלטה "מפקיעה את אוטונומיית הנשים על אף חריגות דרך חייהן, מדובר בדרך חיים אותה בחרו מרצון וזוהי התערבות בוטה בזכויותיהן". עורכות הדין הוסיפו כי הן ישקלו להגיש בקשה לדיון בהרכב מורחב של שופטים.