צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

רחפן עם חומר נפץ חדר מעזה לישראל - ונפל

כלי הטיס, שנפל בשטח המועצה האזורית שער הנגב ולא גרם נפגעים, אותר לפני כמה ימים על ידי צה"ל. כעת נמצא הרחפן בידי כוחות הביטחון
כרמלה מנשה
28 במאי 2018
06:17

צה"ל איתר לאחרונה בגבול עזה רחפן נפץ שיועד להתפוצץ בשטח ישראל. הוא אותר על ידי כוח צבאי כשהוא שלם, ונמצא כעת בידי כוחות הביטחון. מדובר צה"ל נמסר כי "לפני כמה ימים בשעות הלילה אותר רחפן, שעל פי הערכה חצה מצפון רצועת עזה לשטח הארץ ונפל בשטח המועצה האזורית שער הנגב. לאחר בדיקה, נמצא על הרחפן חומר נפץ".

אתמול תקף צה"ל באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, בתגובה למטען שהונח שלשום סמוך לגדר ונוטרל על ידי כוח של הצבא. המטען התפוצץ במהלך הנטרול. לפי משרד הבריאות בעזה, בתקיפה נהרגו שני פלסטינים, אדם נוסף נפצע קשה. ההרוגים, בני 25 ו-28, משתייכים לזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי. 


בשבת תקף חיל האוויר מתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לחדירת פלסטינים מהרצועה לשטח ישראל בסוף השבוע ובשל "ניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות". קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר מבצע תקיפות נגד מתקנים של חמאס באזור רפיח וחאן יונס. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים.

בשבת זיהה צה״ל ארבעה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. כוח שהגיע למקום ביצע ירי לכיוונם והחשודים נמלטו לשטח הרצועה. דובר צה"ל מסר כי מניתוח האירוע עולה כי המחבלים שהו בשטח הארץ כדקה בלבד. הם זרקו בקבוק תבערה שהתלקח והשאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב ״צעדת השיבה, חוזרים לאדמות פלסטין״.