יו"ר הרשות משתחרר מביה"ח

"חוזר לעבוד מחר": אבו מאזן השתחרר מבית החולים

בתום שמונה ימי אשפוז במרכז הרפואי ברמאללה, ראש הרשות הפלסטינית שוחרר כשלצידו שני בניו והמנהל הרפואי. "אנחנו עוד נגיע לחלום שלנו", אמר עם צאתו, "מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים"
דנה בן שמעון וסולימאן מסוודה
28 במאי 2018
13:12

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן השתחרר היום (שני) מבית החולים ברמאללה, לאחר שמונה ימי אשפוז. "תודה שבאתם ותודה לאל שיצאתי מבית החולים במלוא הבריאות", אמר עם יציאתו. "אני חוזר לעבוד החל ממחר. אני מודה לאללה ולבית החולים הזה".

ראש הרשות עזב את בית החולים בחליפה, כשלצידו שני בניו והמנהל הרפואי של בית החולים. "בריאותו של העם שלנו נמצאים בידיים טובות בזכות בית החולים הזה. אנו מתגאים בו. אני גם מודה לכל מי שדאג לי. אנחנו עוד נגיע לחלום שלנו - מדינה פלסטינית ובירתה ירושלים".

חבר הוועד המרכזי של תנועת פתח, ג'יבריל רג'וב, אמר היום בריאיון כי היו רגעים שמצבו של אבו מאזן היה קשה מאוד וכי הם אינם מקלים ראש במה שעבר. רג'וב הוסיף כי בפתח מעוניינים לגבש את האסטרטגיה העתידית על בסיס מה שהתרחש בשבוע שעבר. לדבריו, הרשות הפלסטינית לא תרשה שתיווצר אנרכיה ולא תאפשר לחלק מהגורמים לחשוב שישנו ריק והם יכולים לקפוץ על עגלת השלטון. רג'וב גם הוסיף כי אבו מאזן צפוי להשתתף מחר בישיבה של הוועד המרכזי של פתח בשער עשר בלילה במוקטעה ברמאללה. 

בשבוע שעבר פרסמה הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית תמונות וסרטון וידאו של אבו מאזן, מתהלך במסדרונות בית החולים ברמאללה, כשהוא במצב טוב לכאורה.

בתיעוד נראה יו"ר הרשות עומד בכוחות עצמו ומבלי שהוא נתמך בידי מישהו, לבוש חלוק, מחייך, ומלווה בשני בניו יאסר וטארק. בתמונת סטילס שהפיצה לשכתו נראה אבו מאזן יושב על כורסא ואוחז בביטאון הרשות הפלסטינית, אל-חיאת אל-ג'דידה, מגיליון שפורסם יום קודם לכן.

אבו מאזן במהלך האשפוז בבית החולים

מנהל בית החולים ברמאללה, ד"ר סעיד סראחנה, אמר לטלוויזיה הפלסטינית כי לאחר הבדיקות הרפואיות וצילומי הרנטגן, התברר כי יש לאבו מאזן דלקת ריאות בריאה הימנית. ניתן לו הטיפול הדרוש והוא מגיב לטיפול במהרה ובדרך להחלמה. לדבריו, חל שיפור גדול במצבו.

כלי התקשורת הממלכתיים ברשות הפלסטינית דיווחו כי מנהיגי מצרים, ירדן, טורקיה וקטר טלפנו לדרוש בשלומו של אבו מאזן, וכך גם מזכיר הליגה הערבית, שר החוץ של קטר וראש המודיעין המצרי.

ביום ראשון שעבר פונה אבו מאזן לבית החולים בפעם השלישית באותו השבוע. מקורות פלסטיניים טענו כי מדובר בבדיקות שהוא נאלץ לעשות לאחר ניתוח שעבר באוזנו.

יממה לפני כן פונה לבית החולים, ומלשכתו נמסר כי מדובר בביקורת בעקבות הניתוח באוזן התיכונה, וכי תוצאות הבדיקות היו מצוינות. כמו כן, בסוכנות הידיעות וופא דווח כי מנהל בית החולים ברמאללה אמר שמצבו הבריאותי של אבו מאזן משביע רצון.