התאונה בכביש החוף
צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

ההרוג בתאונה בכביש החוף - חייל בן 19; נבדק אם נהג בהשפעת סם

שחר רובילר מנתניה נסע נגד כיוון התנועה סמוך למחלף חבצלת, פגע במשאית ונהרג במקום. שוטרים עקבו אחריו לאחר שנהג בפראות בנתניה אך לא הצליחו לעצור אותו ולא זיהו את פנייתו לכביש
שרון עידן
28 במאי 2018
13:37

שחר רובילר, חייל בן 19 מנתניה, הוא ההרוג בתאונה שהתרחשה הבוקר (שני) בכביש החוף. הוא נהרג לאחר שהתנגש במשאית כשנסע נגד כיוון התנועה סמוך למחלף חבצלת. השוטרים הבחינו ברובילר נוהג בפראות בנתניה ועקבו אחריו, אך לא זיהו אותו כשנכנס לכביש החוף. טרם ברור מה גרם לו לעשות זאת ובמשטרה חוקרים אם היה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

ניידת משטרה הבחינה בשעה 5:30 בבוקר ברובילר נוסע נגד כיוון התנועה ברחובות נתניה ומתנגש במונית. הוא נמלט מהמקום, עלה על כיכר ופגע ברמזור. השוטרים כרזו לו לעצור אך הוא המשיך בדרכו. לאחר כשבע דקות הוא נכנס לכביש החוף ולא זוהה על ידי השוטרים בשלב מסוים.

השוטרים הבחינו בו לבסוף רק כאשר התנגש בכלי רכב נוסף בנתיב הנגדי. הוא האיץ שוב לאחר מכן, פגע במשאית ורכבו הוטח ופגע שוב במשאית נוספת. הוא נהרג במקום. לרובילר אין עבר פלילי, למעט עבירה אחת של העלבת עובד ציבור.

בעקבות התאונה נרשמו עומסי תנועה כבדים באזור. כביש 2 נסגר לתנועת כלי רכב מצפון לדרום סמוך לנתניה, וציבור הנהגים התבקש שלא להגיע למקום ולבחור בדרכים חלופיות. בהמשך נפתח לתנועה נתיב אחד מתוך שלושה, לכיוון דרום.

ראובן איבגי, חובש בכיר במד"א ואייל דרורי, פרמדיק מד"א, סיפרו: "כשהגענו למקום המראה היה קשה מאוד. ראינו רכב פרטי מעוך צמוד למעקה הבטיחות על הכביש ובסמוך משאית עם מעיכה בחזית. בנוסף, כחמישה כלי רכב פגועים".

"ברכב הפרטי שנמעך, נלכד צעיר כבן 19. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית. לאחר שחילצנו אותו מהרכב, בסיוע כוחות הכיבוי, ביצענו בדיקות רפואיות. הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. שני גברים, נהגי משאית שנחבלו, קיבלו טיפול רפואי ופונו לבית חולים כשמצבם קל".