טנק בגבול רצועת עזה
צילום: פלאש 90

אש נפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול רצועת עזה, הצבא השיב בירי טנק

האש נפתחה לעבר הכוח מתוך עמדה של חמאס ברצועה, תוך כדי מרדף אחר שני מחבלים שניסו לחצות את גדר המערכת. הם נעצרו וברשותם נתפסו סכינים, קאטרים וחומר בעירה. בצבא אמרו כי הותקפה בתגובה עמדת תצפית סמוכה. מהירי נהרג פעיל חמאס והפלסטינים מדווחים על פצוע נוסף
רועי שרון
28 במאי 2018
17:29

אש נפתחה היום (שני) לעבר כוח צה"ל במהלך מרדף אחרי שני פלסטינים שניסו לחצות את הגדר. השניים נתפסו כשברשותם סכינים, קאטרים וחומר בעירה. בתגובה לירי הותקפה עמדת תצפית סמוכה באמצעות ירי טנק. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על הרוג ופצוע בתקיפה. הזרוע הצבאית של חמאס אישרה שההרוג הוא פעיל בארגון.

אתמול תקף צה"ל באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, בתגובה למטען שהונח אמש סמוך לגדר ונוטרל על ידי כוח של הצבא. המטען התפוצץ במהלך הנטרול. בתקיפה זו נהרגו שני פלסטינים, אדם נוסף נפצע קשה. ההרוגים, בני 25 ו-28, משתייכים לזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי.

כמו כן, בסוף השבוע הותקף על ידי חיל האוויר מתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לחדירת פלסטינים מהרצועה לשטח ישראל בסוף השבוע ובשל "ניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות". קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר מבצע תקיפות נגד מתקנים של חמאס באזור רפיח וחאן יונס. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים.