קליע שנורה מעזה ונחת בשדרות

קליעים מעזה פגעו במבנים ובכלי רכב בשדרות, לא היו נפגעים

התרעת צבע אדום הופעלה הערב בשדרות והסביבה בעקבות ירי מקלעים מהרצועה. מבדיקה עולה כי כמה קליעים נחתו בעיר וגרמו לנזק. זהו המקרה השני בתוך כשבועיים שבו קליעים פוגעים בשדרות
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
28 במאי 2018
20:41

קליעים שנורו הערב (שני) מרצועת עזה פגעו בכמה מבנים וכלי רכב בשדרות. בעקבות ירי המקלעים מהרצועה הופעלה בעיר התרעת צבע אדום וביישובים נוספים בעוטף עזה. לא היו נפגעים מהירי נגרם נזק.

ההתרעה הופעלה קצת לפני השעה 20:00, ולא נשמעו אחריה פיצוצים. כמה דקות לאחר מכן התברר שירי המקלעים הוא שהפעיל אותה, והתגלו קליעים שנחתו בעיר. הקליעים פגעו בשכונה שנפגעה כבר בירי לפני שבועיים.

תושב שדרות שביתו נפגע מהירי וניצל בעבר מירי של רקטות סיפר: "יצאנו אשתי, הילדים והנכד מהממ"ד אחרי שנגמרה האזעקה ואז פתאום שמענו את השריקה של הקליעים. היה פיצוץ רציני. צריך לברך הגומל. בנס זה פגע רק ברכב. הנכד, בן חצי שנה וזה הצבע האדום הראשון שלו. אנחנו שואלים עד מתי אפשר ככה, כל כך הרבה שנים? גם בצד השני מסכנים, החמאס שטף להם את המוח. צריך כבר שלום".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מסר בתגובה לירי לעבר העיר: "לצערנו אנחנו מכירים כבר גם את איום ירי המקלעים מעזה. החמאס מנסה בכל דרך לשבש את שגרתנו ולהפריע למנוחתנו ואנו לא ניתן לו את התענוג הזה, ונמשיך בעשייה הרבה ובהכנות לאירועי הקיץ שלנו. אני משוכנע ששר הביטחון והרמטכ"ל לא יבליגו על האירוע החמור הזה ויגיבו בעוצמה בעזה. דין קליע כדין רקטה".

ח”כ עמיר פרץ התייחס לירי המקלעים מעזה וכתב בחשבון הטוויטר שלו: ”אסור להמתין לנפגעים בנפש. רק בנס הנזקים הפעם הם ברכוש. עלינו להבהיר לחמאס כי לא תהיה השלמה עם ירי זה, וכל מקור ירי ייפגע. בנוסף, עלינו לדרוש כי טווח השטח הסטרילי וטווח התנועה האסור יהיה כטווח המקלעים״.

זוהי הפעם השנייה בתוך קצת יותר משבועיים שמתרחש אירוע דומה. בפעם האחרונה ירו פלסטינים מהרצועה קליעים לעבר כלי טייס של חיל האוויר, ופגעו בארבעה בתים בשדרות וברכב במושב סמוך.