יו"ר הקואליציה דוד אמסלם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החוק למניעת ערעורים של אמסלם לא צפוי לעלות בקרוב להצבעה

הצעת החוק של יו"ר הקואליציה, המבקשת לאסור ערעור של הפרקליטות על פסקי דין בעבירות שוחד והפרת אמונים, נמצאת בדרך להקפאה. בסביבת אמסלם הסבירו כי הוא מעוניין לאפשר לקואליציה לטפל בנושאים דחופים יותר במושב הכנסת הנוכחי, ובראשם חוק הגיוס
זאב קם
28 במאי 2018
21:44

הצעת החוק שמקדם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם (הליכוד), מבקשת לאסור ערעור של הפרקליטות על פסקי דין בעבירות שוחד והפרת אמונים, נמצאת בדרך להקפאה ולא צפויה לעלות להקפאה בקרוב. מקורביו של אמסלם אמרו בשיחות סגורות כי אין להם כוונה להביא את החוק להצבעה במליאה במושב הקיץ הנוכחי, אלא לכל המוקדם במושב החורף של הכנסת שיתחיל רק באוקטובר.


ההסבר לעצירת הקידום של החוק, לפי אנשיו של אמסלם, נעוץ ברצונו לאפשר לקואליציה לטפל בנושאים שהוגדרו על ידו כדחופים יותר ועומדים על סדר היום. בראש הרשימה נמצא חוק גיוס החרדים, שאמור להעסיק את הכנסת עד לסוף המושב הנוכחי.

הצעת החוק של אמסלם עוררה בשבוע שעבר סערה במערכת הפוליטית. ההצעה מבקשת לאסור על הפרקליטות לערער על פסקי דין בעבירות שעונשן פחות מעשר שנות מאסר. ואולם, היא אמורה כעת להיכנס להקפאה ארוכה.

בשבוע שעבר תקף יו"ר הקואליציה את התנהלות המשטרה בחקירות השחיתות במגזר הציבורי, בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. אמסלם טען כי "עד מדינה זה דבר בזוי שמשתמשים בו רק במקרים דחוקים. עוד מעט יפרסמו מודעה בעיתון 'דרוש עד מדינה'. חצי מהאנשים פה יהפכו עוד מעט למודיעים משטרתיים, כזאת חברה אזרחית אתה רוצה?".

האזינו לריאיון עם אמסלם בכאן רשת ב':

אמסלם אמר את הדברים ברקע זימונו של היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, לדיון בכנסת בנושא גיוס עדי המדינה בחקירות ראש הממשלה - שעליו פורסם בחדשות הערב בכאן 11. "נתניהו מעל העניינים האלה. מבחינת המשטרה יש פה את 'משחק העונה' ובגלל זה משקיעים כל כך הרבה. כל שבוע אתה רואה שאיש ציבור נחקר", אמר הח"כ. "לדעתי, השחיתות בשלטון הציבורי נמצא במקום הכי נמוך. אני לא חושב שבמשטרה יש פחות שחיתות".